НОВИНИ

Яценюк вимагатиме створення нової слідчої комісії щодо діяльності “Лівели”

Опозиція вимагатиме створення нової слідчої комісії щодо діяльності компанії “Лівела”. Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив лідер "Фронту Змін" Арсеній Яценюк.

За словами Яценюка, компанія "Лівела" та кілька інших - не сплатили 12 млрд грн податків, безмитно завозили на територію України товари, незаконно користувались пільгами "під дахом правоохоронної системи і влади".

«Ми накопали стільки матеріалів, що там не те, що на 365-ту статтю за якою Тимошенко посадили, там на два десятка таких статтей вистачає, щоб порушити кримінальну справу. У нас є всі документи, для того, щоб СБУ і Генеральна прокуратура негайно порушили кримінальні справи. По-друге – на засіданні парламенту ми будемо вимагати створення нової комісії, тільки вже не тільки по «Лівелі», а по всім компаніям, по яким ми отримали інформацію, і по яким ми ще зможемо отримати інформацію які не платили податки, безмитно завозили на територію України товари, користувались незаконно пільгами і які все це робили тільки під дахом правоохоронної системи і влади»,- сказав Яценюк.

Коштів, які недоплатили державі, за його словами, вистачило б на те, щоб не проводити пенсійну реформу і не підвищувати пенсійний вік або відбудувати по новому всю мережу дошкільних навчальних закладів в Україні.

«Компанія, проти якої ми порушили розслідування і створили слідчу комісію, компанія «Лівела», недоплатила 2,10 мільярда гривень. Але крім компанії «Лівела» ми встановили ще компанії, пов’язані з «Лівелою», які не заплатили 8 мільярдів гривень податків. Загалом ця цифра сягає 12 мільярдів гривень»,- повідомив лідер "Фронту змін".

Водночас він зазначив, що слідча комісія одностайно підтримала рішення про продовження діяльності слідчої комісії і виклик першого віце-прем’єр міністра Андрія Клюєва та народного депутата Володимира Зубика.

«Але коли почали фігурувати конкретні прізвища конкретних людей – Партія регіонів відмовилась голосувати за подовження роботи комісії», - пояснив Яценюк.

«Цих 12 мільярдів не заплатили, тому що чесні українські суди винесли рішення про звільнення від сплати податків. Комісія встановила, що судді, які виносили ці рішення – сьогодні їх нема з нами. Я хочу розібратися за яких обставин, що сталося з цими людьми, які виносили ці рішення. Можливо – це збіг обставин. За моїми даними – це 2 судді. А можливо там щось сталося»,- підкреслив Яценюк.

Нагадаємо, слідчу комісію було створено 2 травня. «Лівела» ввозила нафтопродукти в Україну з липня по грудень 2010 року.

У вересні-жовтні 2010 року частка завезених цією компанією в Україну нафтопродуктів досягала 50% від загального обсягу імпорту.

Із грудня 2010 року компанія припинила безподатковий імпорт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.