НОВИНИ

Прокуратура з'ясовує законність встановлення пам'ятника Сталіну в Запоріжжі

Прокуратура Запорізької області на цьому тижні (14-18 листопада) доручила Державній архітектурно-будівельній інспекції в області провести експертизу законності встановлення Запорізьким обласним комітетом Комуністичної партії пам'ятника Йосипу Сталіну в Жовтневому районі Запоріжжя. Про це на прес-конференції повідомив прокурор області В'ячеслав Павлов.

За його словами, до прокуратури звернулися представник партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" і громадська організація "Громадянський актив Дніпра" ("ГРАД", Дніпропетровськ) із проханнями про перевірку законності встановлення пам'ятника.

Також облпрокуратура доручила прокуророві Запоріжжя провести перевірку законності встановлення.

Нагадаємо, 17 листопада департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав пам'ятник Сталіну елементом оформлення інтер'єра, встановлення якого не потребує дозволу.

7 листопада КПУ відкрила реконструйований пам'ятник Сталіну в Запоріжжі. Пам'ятник установили в прибудованому до зовнішньої стіни будівлі коробі з металопластикових склопакетів.

Раніше, 5 травня 2010 року, КПУ встановила пам'ятник Сталіну в Запоріжжі. У червні Держбудінспекція заявляла про намір оштрафувати КПУ за свавільне встановлення пам'ятника як елементу декорації будівлі.

Однак 28 грудня року погруддю Сталіна в Запоріжжі відрізали голову. Голову встановили на місце, однак 31 грудня пам'ятник було підірвано. Підозрюваних у вибуху пам'ятника міліція так і не знайшла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.