НОВИНИ

Табачник залишив Києво-Могилянську і Острозьку академії без статутів

Кабінет Міністрів звільнив Ігоря Пасічника з посади ректора Національного університету "Острозька академія" (Рівненська область). Про це сказано у розпорядженні Кабміну №1160 від 16 листопада.

Він звільнений у зв'язку із закінченням терміну дії контракту 18 листопада.

Крім того, постановою №1177 від 16 листопада уряд визнав постанови 2000 року №1325 та 1721, якими затверджувалися статути національних університетів "Києво-Могилянська академія" та "Острозька академія", такими, що втратили силу.

Нагадаємо, у липні 2010 року Кабмін передав ці університети до сфери управління Міністерства освіти і науки (зараз - Міністерства освіти і науки, молоді та спорту).

Після цього Українська народна партія звинуватила Кабмін у політичному тиску на керівництво "Києво-Могилянської академії" та "Острозької академії" і пов'язувала перепідпорядкування вишів з тим, що їхнє керівництво відкрито виступило проти політики міністра освіти і науки Дмитра Табачника. На думку УНП, Міносвіти готувалося до заміни керівництва академій.

У свою чергу Табачник тоді заперечував політичний тиск на керівництво університетів і заявляв, що передача вишів в управління Міносвіти жодним чином не позначиться на їхній автономії.

Пасічник був призначений на посаду ректора "Острозької академії" в листопаді 2004 року.

Зазначимо, у серпні Києво-Могилянська академія звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міносвіти з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011-2012 навчальний рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.