НОВИНИ

Партію Ющенка обурив єдиний фронт Яценюка, БЮТ і регіоналів

Ухвалення закону про вибори народних депутатів за змішаною виборчою системою мінімізує шанси для проведення чесних виборів в країні та є реалізацією сценарію на збереження теперішнього режиму Партії регіонів. Про це йдеться у заяві партії «Наша Україна».

Партія вважає, що змішана система виборів – це пряма дорога до спотворення результатів голосування громадян через адміністративний тиск влади і прямий підкуп виборців на мажоритарних округах, політичну корупцію та торгівлю депутатськими мандатами  в парламенті.

«Запровадження високого 5% виборчого бар’єру для партій спрямоване на недопущення приходу в парламент нових політичних сил та якісного оновлення влади. Це відверте ігнорування позиції понад 50% українців, які сьогодні не хочуть голосувати за великі партії, які уже неодноразово були представлені в парламенті», - вважають у НУ.

 У заяві наголошується, що жоден депутат від партії «Наша Україна» не проголосував за цей закон про вибори.

«Ми категорично засуджуємо голосування за цей законопроект 62 депутатів від фракції БЮТ та 36 депутатів від фракції НУ-НС. Фактично в парламенті відбулася змова владної більшості і так званих головних опозиційних сил – Блоку Юлії Тимошенко та Фронту змін Арсенія Яценюка», - заявляє «Наша Україна».  

Партія вважає, що такі дії БЮТ і «Фронту змін» «не мають нічого спільного з політичним компромісом та захистом інтересів громадян, і свідчать про те, що ці політичні сили не є реальною опозицією та колаборують з теперішнім антинародним режимом».

«Наша Україна» закликає опозиційних депутатів парламенту, які не голосували за закон про вибори, позапарламентські політичні і громадські сили об’єднатися для того, щоб спільно захищати демократичну перспективу країни, інтереси громадян, а не правлячого класу.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. За це рішення проголосувало 366 народних депутатів. Так, вибори пройдуть за змішаною системою, без участі блоків. При цьому прохідний бар’єр збільшено з 3% до 5%.

Народний депутат від фракції НУНС Анатолій Гриценко вважає голосування Верховної Ради за закон про вибори «не консенсусом, а скоріше змовою – між Банковою і вождями опозиції в Раді».

Яценюк назвав ухвалення закону про вибори в Раду перемогою опозиції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.