НОВИНИ

Тягнибок пригрозив опозиції вийти з Комітету опору диктатурі

Партія «Всеукраїнське об'єднання «Свобода» допускає вихід з об'єднання опозиційних партій «Комітет опору диктатурі» у зв'язку з голосуванням частини опозиційних депутатів Верховної Ради за новий закон про парламентські вибори. Про це заявив лідер «Свободи» Олег Тягнибок.

«У нас виникає питання щодо доцільності існування «Комітету опору диктатурі», буквально на другий тиждень уже скликаємо політраду партії та будемо розглядати це питання... Ми обов'язково розглянемо питання про сенс... перебування «Свободи» у такій структурі, як «Комітет опору диктатурі», - заявив він.

Тягнибок мотивував такий намір партії тим, що опозиція під час голосування за закон про вибори не врахувала рішення, які приймалися комітетом щодо законодавства про вибори Ради.

Зокрема, з його слів, опозиційні депутати мали наполягати на тому, щоб зберегти попередній закон про вибори, і відкликати всі запропоновані ними законопроекти про вибори.

Крім цього, він заявив, що опозиція в Раді не врахувала рішення комітету не брати участь у пленарних засіданнях парламенту, на яких розглядається прийняття нового законодавства із виборів до Ради, запропонованого більшістю.

Тягнибок вважає, що голосування опозиції за цей законопроект легітимує перед міжнародною громадськістю можливі фальсифікації на виборах у Раду в 2012 році.

«Він тепер не просто створює всі можливості для фальсифікації наступних виборів і збереження влади Партією регіонів в Україні, але він ще у зв'язку з тим, що за цей закон проголосувала в такій кількості опозиція, легітимує закон і майбутні фальсифікації в очах світової громадськості», - сказав він.

На його думку, голосування є свідченням таємних домовленостей між президентом Віктором Януковичем і опозицією в Раді для того, щоб всі вони зберегли свої посади.

Тягнибок підкреслив, що цей закон був прийнятий без громадського обговорення, а також нагадав, що опозиція обіцяла виборцям голосувати за законопроект, який передбачав би проведення виборів за пропорційною системою з відкритими списками.

Нагадаємо, 17 листопада Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборів з підвищенням прохідного бар'єру до 5% і без участі у виборах блоків.

За прийняття відповідного законопроекту проголосувало, зокрема, 62 депутати від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» і 36 депутатів Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.