НОВИНИ

Гриценко називає прийняття закону про вибори "змовою між Банковою і вождями опозиції"

Народний депутат від фракції НУНС Анатолій Гриценко вважає голосування Верховної Ради за закон про вибори «не консенсусом, а скоріше змовою – між Банковою і вождями опозиції в Раді». Про це Тижню повідомила прес-служба депутата.

«Банкова (за підтримки опозиції) прийняла концептуально свій закон, розроблений без опозиції і спрямований проти опозиції, аби Янукович отримав більше шансів контролювати наступний парламент. Рейтинг Партії Регіонів стрімко падає, тож їх надія – насамперед на 225 мажоритарників, які тепер є (закон дозволив) і які будуть (закон дозволив) «незалежними самовисуванцями»: нібито не від ПР, а по суті – приховані «тушки», – заявив Гриценко.

За його словами, «опозиціонери, делеговані до складу тимчасової спеціальної комісії, в перший же день здали принципові позиції – щодо збереження нинішнього закону (який не залишає ПР шансів на перемогу), або впровадження відкритих партійних списків, і дуже швидко погодилися взяти за основу законопроект Банкової?!».

Як зазначив депутат, погодившись на збільшення прохідного бар’єру, опозиція підіграла Банковій у її бажанні законсервувати нинішній склад парламенту, не допустити притоку в Раду нових політичних сил і нових людей.

«При формальних 5% насправді бар’єр становить 10% (по кількості мандатів), адже тепер лише половина ВР обиратиметься за партійними списками. Очевидно співпали інтереси ПР, Батьківщини і ФЗ – законом відсікти обрання до ВР представників інших партій», – стверджує депутат.

Гриценко також вважає, що новий закон не обмежить фальсифікацію виборів.

«Українці вкотре виставили себе ідіотами перед європейськими партнерами. Цього разу це зробила не влада – опозиція. Європейці проводили експертизи наших чинних законів і нових проектів, писали висновки письмово, приїздили до Києва і навіть в наших телестудіях доводили, що «повернення до мажоритарної схеми виборів – це крок назад від демократії, спрямований владою проти опозиції…», – додає він.

Нагадаємо, 17 листопада Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. За це рішення проголосувало 366 народних депутатів. Так, вибори пройдуть за змішаною системою, без участі блоків. При цьому прохідний бар’єр збільшено з 3% до 5%.

При цьому лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк вважає, що з ухваленим сьогодні законом про вибори народних депутатів опозиція виграє парламентські вибори у 2012 році.

У свою чергу голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає прийнятий парламентом закон про вибори Ради вигідним у цілому всім політичним силам.

Голова фракції НУНС, член «Фронту Змін» Микола Мартиненко заявив, що депутати більшості під час обговорення проекту закону про вибори народних депутатів погодилися із більшістю вимог опозиції.

А депутат від НУНС Ірина Геращенко назвала голосування за закон про вибори народних депутатів змовою, на яку пішла призначена опозиція.

Партія "УДАР Віталія Кличка" критикує прийнятий закон про вибори і закликає громадськість вимагати перегляду його окремих положень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.