НОВИНИ

Азаров рекомендує Криму підняти орендну плату для ЧФ РФ

Кабінет міністрів рекомендував органам місцевого самоврядування АР Крим встановити Чорноморському флоту Російської Федерації на 2013 рік орендну плату за користування земельними ділянками в розмірі 3% від їх нормативно-грошової оцінки, а з 2014 року підвищити її до 4%. Відповідна постанова N1172 датована 16 листопада.

"Рекомендувати відповідним органам місцевого самоврядування провести в установленому законом порядку нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території Україні, і встановити розмір орендної плати за користування такими земельними ділянками на рівні 3% їх нормативної грошової оцінки на 2013 рік і 4% для розрахунку на 2014 і наступні роки", - сказано в тексті документа, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Державному агентству земельних ресурсів, Міністерству закордонних справ, Міністерству оборони, Фонду державного майна доручено завершити до 2013 року узгодження документів з інвентаризації та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території України.

У жовтні Міністерство фінансів Криму заявляло, що щорічна компенсація регіонам Кримської автономії за базування на їх території Чорноморського флоту Росії повинна становити не менше 39,4 млн грн.

Нагадаємо, що 27 квітня 2010 року Верховна Рада ратифікувала угоду, згідно з яким термін оренди військово-морської бази в Севастополі для ЧФ РФ продовжується на 25 років після закінчення дії попередньої угоди, тобто до 2042 року.

При цьому збільшується орендна плата за базування флоту в Севастополі на величину дисконту до формульної ціни російського газу для України. Сторони домовилися, що дисконт складе 30% від формульної ціни газу, але не більше $100/тис. кубометрів газу.

За наявними даними, перебування флоту в Криму обходиться Росії в $98 млн в рік. Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв називав орендну плату за базування Чорноморського флоту РФ в Севастополі високою, але не надмірною.

Раніше російські чиновники прогнозували, що умови й орендна плата за перебування флоту на українській території можуть змінитися після 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.