НОВИНИ

Після переобрання Путіна Росія "візьметься" за Латвію

Латвійському суспільству активно нав’язують думку, що перспектива розвитку країни безпосередньо залежить від переорієнтації на Росію, оскільки в Західному світі вона «приречена залишатися на задвірках». Про це у черговому числі «Українського тижня» пише Олександр Крамар.

Так, посол РФ у Латвії Алєксандр Вєшняков уже заявив: «Латвійські політики й журналісти питають: а що після виборів буде в Росії? Наш курс миролюбної, дружньої політики, особливо до сусідніх нам держав, обов’язково збережеться. А от що буде тут, у Латвії, в мене викликає певні запитання, з урахуванням того, як зараз формується урядова коаліція і які сили туди входять».

Тим часом проросійський лівоцентристський альянс «Центр злагоди» переконує виборців, що коаліційний уряд незабаром («у березні – квітні») розвалиться, він сам цьому сприятиме.

«Тобто наступні дострокові вибори до парламенту країни в проросійському таборі прагнуть приурочити до початку нової президентської каденції Путіна з розрахунком на активніше втручання східного сусіда. Прикладом можуть бути провокації, які відбулися в Естонії під час перенесення бронзового монумента солдату 2007 року. Але, по-перше, Естонія порівняно з Латвією значно стійкіша країна, по-друге, там тоді була політична стабільність і, по-третє, ще не розпочалася світова економічна криза. А найголовніше – в Естонії, за винятком прикордонної Нарви та її околиць, фактично відсутні регіони, де естонці становили б меншість населення. А от у Латвії ситуація інша», – пояснює автор.

Детальніше про можливу переорієнтацію Латвії на Євразію читайте у №47 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.