НОВИНИ

Митрополит УПЦ МП став на захист буковинського екс-чиновника, який жорстоко побив рибалок

На захист екс-голови Заставнівської райдержадміністрації Михайла Бойчука, який у квітні побив рибалок, до суду надіслали листи митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ МП Онуфрій та селяни багатьох населених пунктів району. Про це пише «Молодий буковинець».

До Першотравневого районного суду Чернівців, де розглядається кримінальна справа, надійшла низка звернень на захист екс-голови Заставнівської РДА Бойчука, повідомив на черговому засіданні головуючий суддя Ігор Іщенко. Зокрема, лист надіслав митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ МП Онуфрій.

У листі міститься прохання до суду при винесенні вироку Бойчуку врахувати його благочинну діяльність та постійну допомогу, яку він надавав православним церквам і монастирям Буковини.

Також до суду надійшло чимало листів від багатьох сіл Заставнівського району – Василева, Ржавинців, Погорилівки та інших з підписами мешканців. Селяни теж просять суд врахувати значний внесок Бойчука у розвиток району та сіл.

За словами судді, під листами міститься по 300, 400, а деякими і по тисячі підписів.

Нагадаємо, 16 квітня екс-голова РДА разом із зятем, братом та двома охоронцями на ставку у Заставні жорстоко побили чотирьох рибалок.

За словами потерпілих рибалок, охоронці ставка на чолі з Бойчуком били їх бітами то тілу, приковували кайданами до бетонних стовпів, погрожували вбити і опустити тіла на дно ставка, «щоб погодувати риб», а також стріляли з рушниць у повітря, давши заляканим людям три хвилини, щоб утекти.

Однак у листопаді, як повідомляють місцеві ЗМІ, в суді троє з чотирьох потерпілих рибалок несподівано відмовилися від своїх показів. Втім, чернівецький прокурор зазначив: «Потерпілі не покази змінили, а заявили, що претензій до Бойчука не мають».

Сам Бойчук свою провину визнав частково, вказавши на те, що розслідування кримінальної справи «здійснювали не об’єктивно», оскільки не було відтворення на місці подій та очних ставок з потерпілими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.