НОВИНИ

До декриміналізації статті Тимошенко Рада зможе повернутися не раніше нового року

Під час нинішньої сесії Верховна Рада не зможе повернутися до розгляду питання про декриміналізацію статті, за якою засуджено Юлія Тимошенко. Це підтвердив сьогодні на брифінгу представник президента в Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко.

Відповідаючи на відповідне запитання журналістів, Мірошниченко зазначив, що можливість такого розгляду невелика, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Він нагадав, що регламент Верховної Ради не передбачає можливості розгляду законопроектів, подібних тим, які вже розглядалися протягом сесії.

«Регламент не дозволяє навіть зареєструвати аналогічні за змістом законопроекти. Але ця сесія, як ви знаєте, закінчується в січні, тобто, в найближчі два місяці вона вже завершиться, і я допускаю, що можуть бути такі ініціативи в ході наступної сесії», - заявив він.

Щодо подібних змін у новій редакції Кримінально-процесуального кодексу, Мірошниченко зазначив, що вони також навряд чи можливі до Нового року.

Він нагадав, що документ знаходиться на експертизі Венеціанської комісії, і розробники спочатку хотіли б дочекатися висновку міжнародних експертів з тим, щоб врахувати їхні поради і зауваження в остаточному тексті законопроекту.

«Малоймовірним виглядає розгляд статей, пов'язаних зі справою Тимошенко, протягом цієї сесії, хоча право законодавчої ініціативи, як ви знаєте, є у всіх народних депутатів, у тому числі від опозиції», - підсумував він.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада Україна провалила поправку до президентського проекту закону про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, якими пропонувалося декриміналізувати статтю 365 Кримінального кодексу.

Разом з тим Рада прийняла у другому читанні президентський законопроект, який передбачає декриміналізацію окремих економічних злочинів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.