НОВИНИ

«Нафтогаз» незаконно вимагав ліцензії з автономних котелень ОСББ

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які мають автономні котельні, не потребують отримання ліцензій у сфері теплопостачання. Таке роз’яснення міститься у відповіді голови НКРЕ на депутатське звернення лідера політичної партії «Фронт Змін» Арсенія Яценюка, повідомляє прес-служба партії «Фронт Змін».

Арсеній Яценюк звернувся до Національної комісії регулювання електроенергетики з вимогою дати офіційне роз’яснення щодо необхідності отримання ОСББ ліцензій на виробництво теплової енергії. Це було пов’язано з тим, що «Нафтогаз України», якому 28 серпня були передані функції з реалізації природного газу ініціював укладання нових варіантів договорів на постачання газу виробникам теплової енергії. І ОСББ, які використовують автономні котельні, потрапили до переліку тих, від кого вимагалися ліцензії на постачання газу.

Обґрунтовуючи незаконність вимог НАК «Нафтогаз України», Яценюк зазначив, що за законом «Про теплопостачання», тепловою енергією вважається товарна продукція, що призначена для купівлі-продажу. Енергія, що виробляється автономними котельнями ОСББ, призначена виключно для забезпечення потреб мешканців відповідного багатоквартирного будинку.

Таким чином вимоги НАК «Нафтогаз-України» до ОСББ про укладання нових варіантів договорів на постачання природного газу і для цього отримання ліцензій на виробництво теплоенергії, є незаконними.

Незаконні дії НАК «Нафтогаз України» загрожували відключенням опалення значній частині будинків у країні.

Нагадаємо, уряд вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, яким дозволяє постачальникам природного газу обмежувати постачання палива споживачам до технологічного мінімуму у разі несплати або неповної оплати палива перед НАК «Нафтогаз України».

Заборгованість ТКЕ перед «Нафтогазом» станом на липень становить 3 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.