НОВИНИ

Туркменістан з Пакистаном прискорять будівництво газопроводу в Індію

Туркменистан і Пакистан домовилися пришвидшити будівництво газопроводу, який би транспортував газ із Центральної Азії у Південну.

Сторони досягли згоди під час візиту в Ісламабад туркменського лідера Гурбангули Бердимухамедова.

Очікується, що газопровід протяжністю 1680 кілометрів транспортувати щорічно 27 мільярдів кубометрів газу із Туркменистану, через Афганістан та Пакистан в Індію.

Згідно з «Національною програмою соціально-економічного розвитку Туркменистану», очікується, що до 2030 року обсяги видобутку природного газу у країні сягнуть 230 мільярдів кубометрів на рік, з яких 180 мільярдів експортуватимуть.

Як повідомлялось, 12 вересня Європейський Союз затвердив мандат Єврокомісії на ведення переговорів з Азербайджаном і Туркменією про будівництво транскаспійського газогону в рамках ініціативи «Південного коридору». Газ із цього трубопроводу буде транспортуватися у Західну Європу за маршрутом в обхід Росії. Росія в даний час розробляє трубопровід «Південний потік» у цьому ж регіоні.

Після цього єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер настійливо рекомендував Москві навіть не намагатися заважати ЄС створювати «південний коридор», за яким у Європу поступав би газ із прикаспійських держав.

«Якщо ж росіяни намагатимуться ставити палки в колеса «південному коридору» - технічно, прокладаючи газогін SouthStream, або політично, здійснюючи тиск на Ашгабат і Баку, - то я особисто буду менше довіряти довгостроковим газовим контрактам і менше вірити в тезу про те, що газ не є для Росії політичним інструментом», - зазначив він.

ЄС купує близько чверті свого газу в Росії і хоче диверсифікувати свої закупівлі, щоб зменшити енергетичну залежність від Російської Федерації.

Нагадаємо, РФ наполягає, що всі питання щодо постачанння природного газу повинні вирішувати лише п’ять країн, які мають вихід до Каспійського моря: Росія, Туркменистан, Азербайджан, Казахстан та Іран.

Неприховане занепокоєння Росії викликає та обставина, що після приєднання до Третього енергопакету, Кремль втрачає можливість монополізації європейського ринку за допомогою «Північного» та активно нав’язуваного «Південного» потоків.

Нагадаємо, рішення щодо приєднання України до Третього енергетичного пакету буде схвалюватися на міністерському засіданні країн-учасниць Енергетичного співтовариства наприкінці року.

Україна підписала протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства 24 вересня 2010 року і стала повноправним членом цієї організації з 1 лютого цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.