НОВИНИ

У Тігіпка хочуть змусити багатих поділитися грошима з пенсіонерами

В уряді планують змусити багатих українців протягом 5 років фінансувати пенсійні виплати. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на багатство» оприлюднило міністерство соціальної політики.

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина» в матеріалі «Дорогое будет стоить».

Зокрема, цим законопроектом передбачено з 1 січня 2012 року збільшити податковий прес на багатих. Згідно з документом, до 2017 року фізичні особи, як резиденти, так і нерезиденти, які володіють рухомим і нерухомим майном в Україні і хто купує дорогі товари, платитимуть новий податок. Отримані кошти – 800 млн грн на рік - будуть направлятися через спеціальний фонд держбюджету на дотацію Пенсійного фонду для виплати пенсій та надбавок до них, нарахованих за пенсійними програмами.

Податок на багатство не скасовує інші платежі, наприклад, збір за першу реєстрацію автомобіля або мита, а є доповненням до них, наприклад, до податку на нерухомість, який вводиться з 1 липня.

Один раз в рік багатим українцям доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати (МЗ; на 1 січня вона становитиме 1073 грн) за 1 кв. м квартири площею понад 300 кв. м. Ця ж ставка буде застосовуватися при володінні будинком площею від 600 кв. м. З землі несільськогосподарського призначення площею понад 0,5 га потрібно буде платити 5% від нормативної оцінки ділянки або 25% від оцінки землі в області. За володіння легковим автомобілем або мотоциклом з об'ємом двигуна від 4000 куб. см і 800 куб. см відповідно громадяни заплатять 20% МЗ за кожні 100 куб. см. Власники літаків і вертольотів будуть платити по 0,2% МЗ за 1 кг ваги, а податок для водних суден в 20% МЗ буде прив'язаний до потужності двигуна.

При покупці годинників, телефонів, зброї, ювелірних виробів з дорогоцінних металів вартістю понад 2 тис. євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату вартістю від 3 тис. євро необхідно буде протягом місяця сплатити 10% їх вартості. Ця ж ставка буде додатково сплачуватися при ввезенні товару фізособою в Україну.

Як повідомляло видання, уряд вирішив також ввести нову прогресивну ставку податку на доходи фізосіб. При середньомісячному обсязі доходів понад 15 мінімальних зарплат ставка податку становитиме 20% на суму перевищення. Зараз підвищена ставка в 17% поширюється на доходи більше 10 МЗ, а 15% - менше 10 МЗ.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ефірі програми «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Інтер» увечері 11 листопада заявив, що міністерство соціальної політики ініціює підвищення ставки оподаткування фізичних осіб, доходи яких перевищують 15-кратний розмір мінімальної заробітної плати, з 17% до 20%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.