НОВИНИ

Кірілл вважає розвал СРСР крахом історичної Росії

Патріарх Московський і всієї Русі Кірілл вважає негативною подією розпад Радянського Союзу.

«Цього року ми згадуємо 20-річчя краху Радянського Союзу. Я у зв'язку з цим вважаю за краще говорити про крах історичної Росії», – заявив патріарх у п'ятницю на спільному засіданні опікунської, наглядової та громадської рад церковно-наукового центру «Православна енциклопедія», взявши слово після виступу спікера Держдуми Боріса Гризлова.

За його словами, багато хто запитує, чому стався розпад СРСР, та є багато відповідей. «Але серед причин, безсумнівно, занепад національної самосвідомості, національної гордості, сприйняття історії у всій її сукупності, розуміння величезного значення історичної спільності людей для їх, зокрема, матеріального і духовного процвітання», – сказав Кірілл.

Напередодні парламентських виборів він закликав російське суспільство піклуватися «про зростання національної самосвідомості, гідності для того, щоб ніколи в історії більше не повторилося те, що сталося на початку 90-х років і щоб жодні посилання на незадовільне управління, неправильну ідеологію не підштовхували людей до того, щоб зруйнувати державність, тому що цілилися в режим, а потрапили в історичну Росію».

«Дай Боже, щоб завжди народ наш гарантовано був захищений від таких спокус, зваб, через які ми пройшли, втративши історичну Росію», – заявив глава РПЦ.

Він подякував депутатам нинішнього скликання за ухвалення закону про передачу релігійним організаціям майна релігійного призначення – «закону, який приймався непросто, але який відбив не лише наявний консенсус або принаймні високий рівень згоди у Державній думі, а й високий рівень згоди народу Росії з тим, щоб восторжествувала справедливість».

Крім того, продовжив патріарх, те, що серед пам'ятних дат у календарі з'явилася дата Дня хрещення Русі – «це теж чудова подія». «Без історичної пам'яті немає національної самосвідомості», – наголосив він.

Зазначимо, що глава РПЦ Кірілл неодноразово закликав народи Росії, України і Білорусі, яких він вважає «громадянами єдиної духовної Вітчизни», стати гідними спадкоємцями святого князя Володимира, хрестителя Русі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.