НОВИНИ

У Німеччині розглядають можливість заборони в’їзду деяким російським чиновникам

Уряд Німеччини розглядає можливість заборони в’їзду до ЄС російських службовців, причетних до вбивства юриста Сергія Магнітського. Про це в інтерв’ю The EUobserver заявив уповноважений уряду країни з прав людини Маркус Льонінг

«Ми обговорюємо це. Цей варіант зараз лежить у нас на столі. Я не можу сказати, що я вже переконав більшість уряду в цьому, проте порушую це питання знову і знову», – зазначив Льонінг. 

Одним із варіантів є згода всіх 27 країн ЄС на внесення посадовців у чорний список. Водночас Німеччина може в односторонньому порядку заборонити в’їзд посадовців, оминаючи схвалення інших країн. Таким чином, всі країни Шенгенської зони будуть змушені не пускати цих осіб.  

«Буде набагато ефективніше, якщо ми зробимо це на рівні ЄС, тому що немає сенсу забороняти комусь отримання візи, якщо він іде в італійське посольство, отримує візу та їде в Німеччину в будь-якому випадку», – зазначив Льонінг. Адже, додає він, незважаючи на зобов’язання країн Шенгену підтримувати рішення Німеччини, країни часто порушують загальні правила.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Голландії Урі Розенталь пообіцяв ініціювати прийняття ЄС санкцій проти російських чиновників, причетних до вбивства юриста Сергія Магнітського.

В офіційному листі до національного парламенту Розенталь написав: «Розслідування у справі Магнітського триває і треба стежити за судовим процесом у Росії. Я хочу дочекатися результатів процедури. Але якщо результати дадуть вагомі підстави, тоді я маю намір порушити питання подальших дій на рівні ЄС».

Лист став відповіддю на резолюцію голландського парламенту, яка закликала Гаагу покарати російських посадовців.

Міністр імміграції Даміан Грін в жовтні заявив, що Велика Британія, яка не є країною Шенгенської зони, вже ввела заборону. При цьому, посольство цієї країни в Москві відмовилося підтвердити таке рішення.

Такі дебати в ЄС розпочалися після того, як США внесли до чорного списку та заборонили вїзд 60 російським чиновникам, пов’язаним зі справою Магнітського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.