НОВИНИ

Єврокомісія назвала Італію, Іспанію та Чехію найбільшими марнотратниками ЄС

Європейська комісія назвала Італію, Іспанію та Чехію, країнами, які мають найбільші порушення з використанням грошей, виділених ЄС. Про це повідомляє The European Voice

У своїй доповіді про те, як виконувався бюджет ЄС в 2010 році, Європейський суд аудиторів визначив проблеми з витрачанням коштів, які були виділені ЄС країнам-членам на виконання різних проектів.  

Аудит Європейського суду аудиторів охопив п’ять категорій бюджетних витрат ЄС (витрати на політику зближення, сільськогосподарські витрати, зовнішня допомога, розширення та розвиток, адміністративні витрати). Найбільше помилок було виявлено в першій категорії. Так, з фондів, витрачених на політику зближення в ЄС 7,7% коштів було витрачено неналежним чином, а в 49% проектів було виявлено помилки. В сільському господарстві 2,3% коштів витратили неефективно, а у 37% проектів були проблеми з розподілом коштів. Сукупний коефіцієнт порушень за 2010 рік становить 3,7%, що дорівнює сумі в € 4,6 млрд. В 2009 році такий коефіцієнт становив 3,3%.

Таким чином, 17-й раз підряд Європейський суд аудиторів не зміг зробити висновок про правильне використання коштів. Тільки одну з п’яти категорій (адміністративні витрати) було визнано «вільною від суттєвих помилок».

Традиційно, Європейський суд аудиторів не називає конкретні імена порушників. Проте, Єврокомісія вирішила порушити табу цього року, коли єврокомісар з оподаткування та митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета назвав Італію, Іспанію та Чехію найгіршими менеджерами фондів ЄС. Шемета зазначив, що на ці три країни припадає «дві третини виявлених порушень».

Крім того, депутати Європарламенту з контрольно-бюджетної комісії поставили вимогу чеському, італійському та іспанському міністрам закордонних справ негайно відповісти перед комісією та пояснити, чому відсоток порушень був настілки високим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.