НОВИНИ

У Греції визначилися, хто очолить уряд

Канцелярія президента Греції оголосила, що новий коаліційний уряд країни очолить колишній віце-президент Європейського центрального банку Лукас Пападімос.

Таке рішення було ухвалено після кількох днів переговорів між трьома партіями, які увійшли до нового коаліційного уряду країни, і грецьким президентом Каролосом Папуалісом.

Призначення Пападімоса прем'єр-міністром має забезпечити стабільність в умовах, коли Греція намагається подолати наслідки боргової кризи, повідомляють кореспонденти.

64-річний Лукас Пападамос очолить тимчасовий коаліційний уряд національної єдності на час, доки пройдуть дострокові вибори, ймовірно в лютому.

Уряд під його керівництвом має затвердити умови для отримання чергового пакету фінансової допомоги від ЄС і Міжнародного валютного фонду на загальну смму 130 млрд євро, а також забезпечити виділення Греції чергового траншу з попереднього пакету допомоги на суму 8 млрд євро.

Новий грецький уряд складе присягу о 12:00 за Грінвічем (14:00 у Києві) в п'ятницю, заявив представник адміністрації президента.

Пападімос замінить на посаді прем'єр-міністра Георгіоса Папандреу, який оголосив про свою відставку невдовзі по тому, як його заклик провести референдум щодо пакету міжнародної фінансової допомоги шокував європейських лідерів перед самітом Великої двадцятки найбільших світових економік.

Кандидатуру нового прем'єр-міністра має затвердити парламент Греції. Як повідомило державне телебачення країни, голосування з цього приводу відбудеться, ймовірно, в понеділок.

Як відомо, 10 листопада акції на всіх провідних біржах світу падають через побоювання інвесторів, що Італія може стати наступною країною єврозони, що потребуватиме фінансової допомоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.