НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Політолог: Луценка не «репресуватимуть» як Тимошенко, але засудити можуть

Схема відкриття нових справ стосовно екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко не буде застосована щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Сергій Таран.

«Звісно, справа Луценка, яка зараз розглядається в суді, розвалюється. І це надто очевидно. Тому є великі очікування, що влада буде інспірувати порушення нових справ. Через це час від часу з’являються схожі повідомлення, навіть з витоком інформації щодо конкретних деталей справи, яку можуть порушити. Хоча Генпрокуратура спростовує цю інформацію», – зазначив Таран.

«Я сумніваюсь, що весь репресивний апарат, який застосований проти Тимошенко, використаний щодо Луценка. Тимошенко є реальною небезпекою для Януковича. Він справді дуже остерігається того, що на тлі падіння довіри до влади опозиція може добре зіграти на виборах і, зокрема, її хоча би частково може об’єднати Тимошенко. Луценко не є такою знаковою і рейтинговою фігурою. Тому те, що він у в’язниці чи не у в’язниці для влади не принципово. Тому безперечно поки буде можливо його ще потримають», – додав він.

За словами експерта, причиною відкриття нових справ щодо Луценка може бути бажання влади блокувати євроінтеграцію України.

«Думаю, для влади важливо довести принциповість, щоб Луценко побув у в’язниці. Єдине раціональне пояснення того, що проти нього можуть порушити нові справи, – спровокувати дії, які би гальмували євроінтеграцію України», – зазначає Таран.

Втім, на думку політолога, незважаючи на явний розвал справи Луценка в суді, його таки можуть засудити.

«Враховуючи те, що українська судова вертикаль влади не є незалежною, то явний розвал справи Луценка може й не мати значення. Якщо є установка суду – посадити, то його посадять», – уточнив він.

Нагадаємо, ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що ГПУ відновила розслідування кримінальної справи, яка стосується корупційних Юрія Луценка під час укладення договорів МВС з постачальниками послуг мобільному зв'язку в 2006 році.

У Генеральній прокуратурі назвали «домислами» заяву дружини Луценка про те, що проти її чоловіка прокуратура готує ще одну кримінальну справу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.