НОВИНИ

У Азарова вирішили, що прийшов час ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з СНД

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ратифікувати угоду про зону вільної торгівлі держав-учасників Співдружності Незалежних Держав. Відповідний законопроект схвалено на засіданні Кабміну 9 листопада.

Серед основних переваг угоди Мінекономіки називає фіксацію зобов'язань щодо незбільшення ставок мита на товари, вилучені з режиму вільної торгівлі, щодо незастосування нових обмежень у взаємній торгівлі, фіксації положення про початок процесу скасування експортного мита, скорочення кількості чинних угод, якими необхідно керуватися в торгово-економічних відносинах країн СНД.

За підрахунками Мінекономіки, після набрання чинності договором можна чекати на додаткове збільшення обсягів виробництва в сільському господарстві на 3,86%; харчовій промисловості - 3,36%; легкій промисловості - 3,11%; металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів - 4,2%; хімічній і нафтохімічній промисловості - 4,75%; машинобудуванні - 7,19%.

Мінекономіки прогнозує, що набрання чинності угодою призведе до додаткового збільшення ВВП на 2,5%, або 37,5 млрд гривень, зростання обсягів випуску продукції на рівні 3-3,5%, додаткового приросту доходів державного бюджету близько 9,4 млрд гривень на рік.

Зараз цей законопроект поки що не зареєстрований у Раді.

Як повідомлялось, Кабмін розраховує на якнайшвидше скасування всіх вилучень із зони вільної торгівлі СНД, крім енергоносіїв.

Кабмін сподівається, що країни СНД, які підписали цей договір, швидко ратифікують його, щоб з 1 січня 2012 року він набув чинності.

18 жовтня 8 країн СНД, у тому числі й Україна, домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень в окремих групах товарів (на які мито все-таки передбачене).

19 жовтня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін підкреслив відсутність конкретно застережених термінів скасування вилучень в угоді про зону вільної торгівлі СНД.

Прем'єр-міністр Микола Азаров назвав цукор найбільш чутливою для України позицією в переліку товарних вилучень із зони вільної торгівлі СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.