НОВИНИ

Могильов не збирається вибачатися перед кримськими татарами

Новий голова Ради міністрів Криму, екс-міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов не буде вибачатися перед кримськими татарами, з якими у нього точиться конфлікт з 2007 року. Про це він заявив на своїй першій прес-конференції глави уряду автономії.

Конфлікт розпочався в листопаді 2007-го року, коли на плато гори Ай-Петрі за допомогою близько тисячі бійців спецпідрозділу «Беркут» були знесені «самобуди» кримськотатарських бізнесменів, які заявляли, що влада заважає узаконенню їхнього бізнесу.

У січні 2008-го Могильов у свої статті в газеті «Кримська правда» назвав кримських татар посібниками Гітлера та непрямо виправдав їхню депортацію з Криму у травні 1944 року.

«Коли я знаходився на посаді керівника кримської главку, я думаю, що міліція виконувала законні рішення суду. Знаходячись на цій посаді, я був зобов'язаний виконувати рішення суду. Тому, якщо я все робив за законом й виконував законні рішення, я не маю за це вибачатись», - сказав він, коментуючи ситуацію на Ай-Петрі. Щодо газетної статті новий прем’єр-міністр Криму промовчав.

Водночас Могильов запевнив журналістів, що кримські татари працюватимуть в його уряді: «Наскільки я знаю, в уряді Криму зараз є кримські татари, і я не збираюся влаштовувати великі кадрові перестановки. На мою думку, головне у чиновникові – професійність його дій».

Щоб розібратися зі всіма кадровими питаннями, за словами прем’єра, йому потрібно ще близько двох тижнів. Він запевнив, що «різких кадрових змін» не буде.

Як повідомлялось, напередодні голова меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що діалог з новим прем’єром можливий тільки, якщо він вибачиться перед кримськими татарами, а його перший заступник, депутат кримського парламенту Рефат Чубаров закликав до «системного, рівного та коректного діалогу», попередивши, що у протилежному випадку ситуація може зайти у глухий кут.

Поки що протестів проти пана Могильова у Меджлісі не планують, хоча й сумніваються у тому, що він змінив своє ставлення до кримських татар.

Раніше президент Віктор Янукович висловив переконання, що Могильов співпрацюватиме з кримськими татарами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.