НОВИНИ

У Москві опозиціонеру загрожує позбавлення волі за вилиту воду на прокурора

У Москві опозиціонеру Дмітрію Путєніхіну, який облив водою в прокурора Алєксєя Смірнова, висунуто звинувачення. Про це повідомила 8 листопада адвокат Путєніхін Свєтлана Сідоркіна.

Раніше Тверський суд Москви санкціонував арешт Путеніхіна на два місяці. Справу порушено за статтею – «загроза застосування сили до представника влади». Йому загрожує штраф або позбавлення волі на строк до двох років.

Інцидент стався наприкінці жовтня у Тверського суді Москви, після винесення вироку обвинуваченим у масових заворушеннях на Манежній площі.

За даними слідства, висловлюючи незгоду з рішенням суду, Путеніхін вигукнув: «Смерть прокурорам». Однак на відеозаписі події чути слова: «Не забудемо, не пробачимо».

Як повідомлялось, 31 жовтня у кількох російських містах відбулися акції на захист свободи зібрань громадян. У Москві та Петербурзі акції не були санкціоновані владою. За даними поліції, на столичній Тріумфальній площі затримано більше 30 осіб. У Петербурзі затримали близько 50 опозиціонерів.

Нагадаємо, 22 жовтня в Москві, мітинг опозиції, яка виступила з вимогою зміни влади і проведення чесних виборів, закінчився затриманнями. На мітингу низки опозиційних організацій, присвячений майбутнім виборам, виступили три співголови Партії народної свободи (ПАРНАС) Михайло Касьянов, Борис Нємцов і Володимир Рижков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.