НОВИНИ

УГКЦ створила три нові митрополії в Україні

Українська греко-католицька церква створила три нові митрополії. Про це сьогодні під час веб-конференції на tochka.net повідомив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава Української Греко-Католицької Церкви, повідомляє прес-служба церкви.

Декрети про створення Львівської, Івано-Франківської та Тернопільсько-Зборівської митрополій УГКЦ Архиєрейські Літургії будуть прочитані відповідно 29 листопада у Львові, 13 грудня в Івано-Франківську та 22 грудня у Тернополі.

Створити три нові митрополії вирішив Синод Єпископів УГКЦ.

До складу Львівської митрополії увійдуть Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії.

До Івано-Франківської митрополії - Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії.

До Тернопільсько-Зборівської - Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії.

Першими митрополитами новостворених митрополій стануть Владика Ігор (Возняк), Архиєпископ Львівський, Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський, та Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський.

За словами глави УГКЦ, створення нових митрополій є дуже важливим кроком у природному розвитку Церкви у напрямку до патріархату.

«Сьогодні в Україні існує єдина Києво-Галицька митрополія з осідком у Києві. Такою структурою наша митрополія віддзеркалює той стан Церкви, який у нас був за часів Київської Русі. Був єдиний митрополит, який був де-факто главою Помісної Церкви та мав відповідно владу над єпископами своєї території», - зазначив Святослав.

«Очевидно, що більш, як за тисячу років наша Церква розвинулася, зокрема і в Україні. Сьогодні такий природній стан розвитку церковної структури потребує вдосконалення. Отож, для того, щоб краще надати душпастирську опіку нашим вірним, рішенням Синоду Єпископів УГКЦ і з благословення Апостольської Столиці ми створили три нових митрополії», – оголосив глава УГКЦ.

Крім того, предстоятель УГКЦ повідомив, що кожний митрополит матиме право скликати Митрополичий Синод, але для того, щоб рішення цього Синоду були дійсними вони потребують схвалення Верховного Архиєпископа.

Слід відзначити, що тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Крім того до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпезька митрополія у Канаді.

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Святослав вважає реальним отримання УГКЦ статусу патріархату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.