НОВИНИ

Пенсійний фонд: через судові позови одні пільговики можуть позбавити виплат інших

Пенсійний фонд стурбований значним зростанням виплат на виконання судових рішень. Про це повідомляється на офіційному сайті уряду у вівторок.

Згідно з повідомленням, "через виплати багатотисячних компенсацій  одним пільговикам можуть виникнути складнощі з виплатами навіть мінімальної соціальної допомоги іншим з такими ж правами".

"Суми, які зараз доводиться перераховувати пільговикам, накопичувалися багато років. Певним категоріям громадян законом були передбачені одні способи обчислення пенсій, фактично ж нарахування проводилося в значно менших розмірах, виходячи з реальних можливостей державної скарбниці. Тепер суди приймають відповідні рішення про стягнення з органів Пенсійного фонду великих сум на користь позивачів, зокрема, чорнобильців та дітей війни", - наголошується в повідомленні.

Зараз за рішеннями судів пенсії по інвалідності в розмірі від 11 тис грн до 34,2 тис грн отримують 875 інвалідів-чорнобильців у десяти регіонах України. При цьому інші пільговики, які не звернулися до суду, отримують пенсії до 2,4 тис грн.

"Нехтуючи принципом соціальної справедливості, окремі пільговики відсуджують величезні компенсації. Так, одному громадянину виплатили 775 тис грн, іншому - 750 тис грн. Лише у вересні виплати понад 200 тис грн отримали 132 людини, ще більше 500 пільговикам було виплачено від 100 до 200 тис грн кожному. При цьому мільйони пенсіонерів отримують невеликі, а то і мінімальні пенсії", - зазначено в повідомленні.

У поточному році з рахунків Пенсійного фонду вже стягнуто на користь пільговиків-позивачів майже 6 млрд грн. "Гроші знімаються з рахунків Пенсійного фонду, спустошуючи його, ставлячи під загрозу подальшу виплату навіть незначних пенсій мільйонам людей", - зазначає Пенсійний фонд.

Крім того, у Фонді наголошується, що всі ці рішення судів ставлять під загрозу підвищення на 25% підвищення пенсій чорнобильцям (всім пільговикам цієї категорії), що має відбутися відповідно до меморандуму, укладеного 30 вересня 2011 року між урядом та представниками громадських організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.