НОВИНИ

У Британії вважають, що угода з ЄС – найкраща можливість для впровадження демократії в Україні

В Україні триває згортання демократії, що проявляється у знищенні свободи преси та незалежних судів, а також стиранні розподілу гілок влади. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Браун на дебатах у британському парламенті, пише Тиждень.

Він відзначив, що занепокоєння Європи та Британії такими процесами в Україні були висловлені уряду країни, утім, почуті не були.

Водночас Браун наголосив, що Україна все ж залишається однією з найдемократичніших держав у СНД.

«Хтось може запитати, чому ми маємо залишатись такими відкритими для України тоді, як застосували санкції до Білорусі, наприклад щодо затримання лідерів опозиції. Україна та Білорусь перебувають у різних категоріях. Попри те, що ми глибоко розчаровані останніми подіями, Україна залишається однією із найдемократичніших держав у СНД», - сказав Браун на дебатах у британському парламенті.

За його словами, Білорусь навпаки є найбільш репресивною країною не лише Європи, а й світу.

«Тож ми досі переконані, що Угода про асоціацію та вільну торгівлю – найкраща можливість для впровадження демократії в Україні, для перетворення економіки та сприяння довготривалої стабільності та процвітання в Європі», - сказав Браун.

Зрештою, він закликав владу України звільнити Юлію Тимошенко та інших політв’язнів і надати їм право брати участь в політичному житті та наступних парламентських виборах.

Детальніше читайте у матеріалі Сергія Андрушка та Марини Андрушко «Як британський парламент оцінює ситуацію в Україні»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.