НОВИНИ

Експерт: активні громадські організації мають мало шансів перетворитись на окремі партії

Активісти громадських організацій можуть приєднатися до політичних партій для участі у виборах. Таку думку в коментарі Тижню висловив політолог Сергій Таран.

«Якщо є громадських рух, за яким стоять структури і представництво на місцях, то їхні лідери можуть укласти угоди з якимись політичними силами, які вже існують і піти в списки в обмін на структури і голоси тих  людей, які стоять за ними. Це абсолютно не виключено», - сказав політолог. 

Водночас, Таран зазначив, що у нинішні політичні партії будуть вливатися одиниці лідерів громадських організацій за певних умов.

«Партії можуть піти на обмін місць у списку, якщо лідери громадських організацій можуть покласти перед лідерами політичних партій список структур і продемонструвати дієвість і боєздатність цих структур», - пояснив Таран.

Також він не виключив, що громадські організацій можуть перерости у політичні сили, якщо створення буде відбуватись за іншими умовами, ніж зараз існують політичні партії, тобто вони мають відштовхуватись не від лідера, а від структури і програми.

Нагадаємо, раніше Сергій Таран заявив, що протестні рухи, що нині відбуваються в Україні, не призведуть до радикальних змін влади - легітимна зміна влади можлива лише під час виборів.

Як відомо, 1 листопада, чорнобильці протестували біля Верховної Ради проти порушення їхніх прав на пільги під час ухвалення законопроекту про державні гарантії щодо виконання судових рішень. Окрім того, вони вимагають погашення боргів із виплат пенсій та допомоги. Акцію протесту підтримали в регіонах України, зокрема, у Донецьку

Чорнобильці двічі намагалися пробитися до входу до Верховної Ради. Від будівлі парламенту учасників протестів відтіснив спецпідрозділ "Беркут". При цьому нещодавно зведений паркан був пошкоджений. Парламент оточили подвійним кордоном міліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.