НОВИНИ

Політолог: "революція" в Україні можлива лише під час виборів

Протестні рухи, що нині відбуваються в Україні, не призведуть до радикальних змін влади. Таку думку в коментарі Тижню висловив політолог Сергій Таран.

Він зазначив, що нині в Україні існують об’єктивні умови для виникнення широких протестних рухів.

«В країні відбуваються дуже непопулярні соціальні зміни - збільшується розрив між багатими і бідними, тобто багаті стають ще багатшими, а бідніші ще біднішими. А якщо є такий розрив – відсутність середнього класу, а він практично знищений Податковим кодексом, то всі об’єктивні умови для цього є», - сказав Таран.

На його думку, зміна влади найлегше відбувається під час виборів.

«Адже під час виборів владу можна поміняти легітимно І це буде визнано міжнародною спільнотою. Між виборами говорити про те, що такі рухи виллються у щось ширше дуже складно, тому що не зрозумілий механізм зміни влади… Тому оці протестні рухи, які нині тривають, а вони є різнокаліберними і не слід забувати, що деякі організовані владою, вони можуть вирости у політичні зміни як правило під час виборів», - вважає експерт.

Нагадаємо, 1 листопада, чорнобильці протестували біля Верховної Ради проти порушення їхніх прав на пільги під час ухвалення законопроекту про державні гарантії щодо виконання судових рішень. Окрім того, вони вимагають погашення боргів із виплат пенсій та допомоги. Акцію протесту підтримали в регіонах України, зокрема, у Донецьку

Чорнобильці двічі намагалися пробитися до входу до Верховної Ради. Від будівлі парламенту учасників протестів відтіснив спецпідрозділ "Беркут". При цьому нещодавно зведений паркан був пошкоджений. Парламент оточили подвійним кордоном міліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.