НОВИНИ

Донецькі фанати: міліція порушила джентельменську угоду

Взимку нинішнього року між донецькими ультрас та міліцією було укладено джентльменську угоду.

Про це у статті «Формула Ахметова» для «Дзеркала тижня. Україна» пише Євген Шибалов.

З боку МВС перемовником виступав Роман Романов, тепер - начальник міліції громадської безпеки обласного главку.

Як розповіли учасники переговорів із боку фанатів, тоді було домовлено про те, що в Донецьку масових бійок або інших акцій із їхньою участю не буде.

«Для того, щоб «помахатися», ми виїжджали за місто. Натомість міліція обіцяла нам не забороняти ніяких перформансів - маршів, банерів, пісень, речівок. До останнього часу угоди дотримувалися. А потім почався пресинг, причому одночасно в Донецьку, Запоріжжі й Сімферо­полі», - розповіли фанати.

Нагадаємо, нещодавно від кримського «Беркута» перепало уболівальникам сімферопольської «Таврії».

Пошуки компромісу, що тривають вже два тижні, поки безрезультатні. Початок усьому, нагадаємо, поклав відкритий лист донецьких уболівальників. «У зв’язку з наростанням репресій МВС проти футбольних фанатів у Донецьку вимушені оголосити безстроковий протест і припинити активну підтримку та створення будь-яких хореографій, а для уникнення можливих обвинувачень та провокацій - утримуватися від відвідання домашніх ігор «Шахтаря»… Метою є сам факт виживання фанатської культури, відмова від повної цензури у перформансах і навіть речівках», - написали ультрас.

У відповідь міліція висловила подив і заявила, що не розуміє, про який тиск говорять футбольні фанати. У той же час головний тренер «Шахтаря» Мірча Луческу назвав протести «дитячим методом». «Ми контактували з міліцією. Вони кажуть, що теж не розуміють, що відбувається», - розводив руками гендиректор ФК «Шахтар» Сергій Палкін.

Автор зауважує, що у Донецьку міліціонери пометушилися й підійшли до Євро-2012 з великою базою даних про місцевий фанатський рух. До останнього часу їх «не тривожили особливо». «А потім служба безпеки «Донбас Арени» і міліція раптом вирішили погратися в поліцію моралі. Від фанатів стали вимагати погоджувати речівки, банери, плакати», - пише він.

Приміром, ультрас розповіли, як «на матч із «Зенітом» принесли абсолютно нейтральний банер. Ліворуч там був Срна з Кубком УЄФА, праворуч - Старухін із Кубком СРСР, а посередині - темний силует із Кубком Ліги чемпіонів. І підпис - «Вам есть над чем подумать». Але навіть цього нам не дали розгорнути».

При цьому, зазначимо, фанатам «Зеніта» дозволили пройти вулицями маршем із фарами і в інших формах підтримки своєї команди не відмовляли.

Нагадаємо, на початку вересня футбольні вболівальники фан-клубу «Україна» і ФК «Динамо» заявили, що не мають наміру приходити на стадіони, де відбуватимуться футбольні матчі під час Євро-2012.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.