НОВИНИ

У Москві "Русскій марш" пройшов без інцидентів

На околиці Москви, в районі Любліно націоналісти провели "Русскій марш", на який, за оцінками правоохоронців, зібралося близько семи тисяч людей. У свою чергу організатор заявляють про 25 тисяч учасників.

Перед мітингом учасники маршу пройшли колоною, скандуючи націоналістичні гасла. Хода завершилася мітингом-концертом. На заході були присутні його організатори, а також колона Союзу православних корогвоносців, які несли великі ікони і православні хрести.

Під час ходи її учасники запалили кілька фаєрів і димових шашок. Разом з тим повідомляється, що в ході акції кілька мешканців прилеглих будинків вивісили з вікон своїх квартир імперські прапори, вигукуючи гасла на підтримку учасників акції.

Серед учасників було багато людей в масках. В основному - молодь. Вони скандували звичайні для такого роду заходів нецензурні та образливі для уродженців Кавказу гасла.

В одній з колон перед початком маршу спробували розучити нову речівку, взяту з відомого флеш-мобу в Twitter: "Аллах Чечні дає бюджети, спасибі Путіну за це!"

Нагадаємо, нещодавно суд визнав гасло "Росіяни, вперед!" ("Русские, вперед!"), який звучав на Манежній площі Москви під час заворушень у грудні минулого року, допустимим і таким, що не має відношення до провокування міжнаціональної ворожнечі.

Повідомляється, що журналісти викликали в учасників акції роздратування. Час від часу в них летіли дрібні камені і монети. Захід супроводжувала велика кількість поліції. Жодних порушент зафіксовано не було.

 

Цього року повідомляється про роздвоєння "Русского маршу". Так, одні націоналісти мали намір вийти на вулиці із гаслами "Досить годувати Кавказ", а інші навпаки - "Ні Росії без Кавказу".

Так, за дві години до "Русского маршу" в Любліно відбувся так званий "Імперський Русскій Марш", заклики до якого з'явилися в блогах напередодні. Близько 200 осіб з гаслами "Один за всіх і всі за одного!", "Слава Русі!", "Слава нації, смерть ворогам!" пройшли по вулиці Перерва до перетину з Люблінської вулицею.

Крім того, у Москві біля готелю "Україна" пройшов мітинг антифашистів. На набережній Тараса Шевченка зібралося близько 200 прихильників руху "антифа". Свою акцію вони позиціонували як відповідь сьогоднішнього "Русскому маршу" націоналістів.

Тим часом правлячий тандем зволів провести свято в Нижньому Новгороді, президент Медведєв привітав росіян традиційним для себе способом - через мікроблог Twitter. Зазначимо, сьогодні в Росії всьоме відзначається День народної єдності.

Як повідомлялося, представники російських організацій не прийшли на анонсований "Русскій марш", який планували провести сьогодні в Києві з нагоди святкування Дня народної єдності в Росії. 

Натомість представники партії "Русскій блок" побилися з українськими націоналістами під час церковної ходи з нагоди свята Казанської ікони Божої матері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.