НОВИНИ

МВС зацікавилося "золотими" унітазами на "Олімпійському"

Головне слідче управління МВС розслідує кримінальну справу за фактом завищення вартості сантехніки при реконструкції НСК "Олімпійський".

Про це повідомляє Коммерсант-Украина.

За інформацією видання, кримінальну справу було порушено у вересні за ст. 358 Кримінального кодексу (підробка документів, печаток, штампів) за фактом фальсифікації не встановленими слідством особами підписів Бортникова С. і Листопада К. Згідно з документами, які є у розпорядженні видання, підписи цих громадян були підроблені на митних деклараціях сантехнічного обладнання для реконструкції НСК "Олімпійський".

У якості генерального підрядника АК "Інжиніринг" організувала тендер на закупівлю сантехнічного обладнання, який виграла фірма ТОВ "Южсантехмонтаж". Вона повинна була поставити вакуумну систему каналізації Roediger Vacuum виробництва Німеччини на суму 119,8 млн грн, проте у переможця конкурсу цього обладнання не виявилося.

Для закупівлі необхідної системи "Южсантехмонтаж" за договором купівлі-продажу обладнання перерахував державні кошти ТОВ "Діола", справу про банкрутство якого зараз розглядає Господарський суд Дніпропетровської області. Ця фірма перевела гроші на рахунки ТОВ "Донзапчастинапродукт", яке частину з них витратило на закупівлю вакуумної каналізації на імена фізичних осіб Бортникова С. Ю. і Листопада К. А., а іншу частину перевело в готівку. Розмір коштів, переведених у готівку, невідомий.

Як відзначається в документах, в даний час міліція перевіряє факти "розтрати бюджетних коштів ДП "НСК "Олімпійський" "шляхом завищення вартості зазначеного сантехнічного обладнання". Для розслідування цієї справи 26 жовтня Печерський районний суд дозволив розкрити банківську таємницю та провести виїмку у фінансовій установі, де АК "Інжиніринг" відкрила рахунок, і на який перераховувалися державні кошти для закупівлі продукції. Відзначимо, що компанія "Інжиніринг" мала ще ряд контрактів, пов'язаних з реконструкцією "Олімпійського".

У МВС відмовилися коментували дану кримінальну справу, пославшись на таємницю слідства.

Нагадаємо, кошторис реконструкції НСК "Олімпійський" неодноразово переглядалася. Спочатку Кабінет міністрів планував витратити на це 1,5 млрд грн. Наприкінці 2008 року сума була збільшена до 2,12 млрд грн, у квітні 2010 року - до 3,26 млрд грн. За даними віце-прем'єра Бориса Колесникова, остаточна вартість реконструкції НСК "Олімпійський" склала від 4,5 млрд до 4,6 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.