НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Януковичу в Криму потрібен прем'єр далекий від Партії регіонів

Майже трьохмісячні роздуми щодо призначення нового прем’єра Криму пов’язані зі значною відповідальністю за таке кадрове рішення та пошуком особи, наближеної до президента, яка здатна навести порядок у цьому регіоні. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Сергій Таран.

Зокрема, зважаючи на логіку останніх призначень, прем’єром Криму буде людина, тісно пов’язаною з президентом Віктором Януковичем, а не з Партією регіонів.

«Зважаючи на останні призначення, випливає лише одна логіка, що ця людина має бути наближена до президента. Хоча, як правило, кадрові рішення приймаються за політичним принципом, тобто за партійною приналежністю. Тобто за такою логікою на посаду прем'єра повинні призначити лідера Партії регіонів у Криму. Проте зараз помітно, що центр влади формується навколо президента, а не політичного лідерства всередині провладної партії у певному регіоні. Скоріше за все, і нового прем’єра Криму призначать за таким же принципом», – пояснив Таран.

Тривалі пошуки кандидата на цю посаду, за словами політолога, пов’язані зі складністю такого кадрового рішення.

«Причина полягає в тому, що не так просто знайти заміну Джарти. Оскільки він налаштував проти себе практично всю політичну еліту Криму. Крім цього, представники Партії регіонів в Криму практично втратили свій вплив. А після арешту Гриценка (екс-спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко - Ред.) вони й самі можуть опинитися під загрозою політичного переслідування. Варто не забувати і те, що у Криму особливо загострилися радикальні рухи. Тому призначити там людину – дуже відповідальна справа. Думаю, що Партія регіонів буде призначати на посаду кримського прем'єра того, хто мав відношення до радикальних чи силових структур, і спроможний навести порядок в регіоні», – заявив політолог.

На думку експерта, «найбільш логічним» було би призначення на цю посаду міністра МВС Анатолія Могильова.

Водночас у Тарана виникають сумніви щодо ймовірності призначення нинішнього губернатора Черкаської області, члена Партії регіонів Сергія Тулуба.

«Тулуб – це старий «регіонал» і поява інформації про можливість його призначення достатньо несподівана. Адже зараз в українській владі відбувається перетрубація навколо президента і віддалення від нього тих, які підтримували його дуже довго. Таким чином, якщо раніше приналежність до Партії регіонів мала великий вплив, то зараз це не так», – додав він.

Говорити про інші конкретні прізвища на посаду прем’єра Криму Таран не береться, оскільки, за його словами, кадрові питання вирішуються досить кулуарно.

«Важко про це говорити, тому що призначення відбуваються настільки кулуарно і без професійної логіки, що вгадувати кандидата на цю посаду те ж, що вгадувати, хто останній зайшов у кабінет президента. Крім цього, визначальним також є лобістське коло кандидата», – зазначив Таран.

За його словами, кадрове рішення щодо прем’єра Криму буде вирішено вже найближчим часом, оскільки скоро стартуватиме виборча кампанія. А перед Кримом Партія регіонів поставить «високе завдання».

Нагадаємо, питання призначення нового прем’єра Криму постало у серпні після смерті Василя Джарти.

Раніше експерти називали три найімовірніші кандидатури на посаду прем’єр-міністра Криму: міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, голови севастопольської держадміністрації Володимира Яцуби та першого заступника голови Радміну автономії Павла Бурлакова.

За інформацією видання ZN.UA, як основна кандидатура на цю посаду розглядається нинішній губернатор Черкаської області, уродженець Донецька, член Партії регіонів Сергій Тулуб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.