НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Україною прокотилася хвиля акцій протесту

Сьогодні по всій Україні та за її межами проходять акції протесту проти дій влади.

У столиці біля Ради нині знову було повалено високий паркан, який влада не втомлюється ремонтувати. Зазначимо при цьому, що усі київські чиновники відхрещуються від цієї огорожі.

Так, у столиці акцію протесту з вимогою розпуску парламенту провели близько 800 чорнобильців та афганців та підприємців з різних регіонів України. Під час сутичок під Радою постраждали журналісти. При цьому «швидку» довелося викликати і працівникам «Беркута». Мало не дісталося сьогодні і губернатору Київщини Анатолію Присяжнюку, у якого запустили яйцем.

Разом з тим ВО «Свобода» повідомила про затримання керівника прес-служби Київської міськорганізації партії Кирила Бабенцова та журналіста газети ВО «Свобода» Едуарда Ігольнікова під час акції протесту біля парламенту.

Також організатори АвтоМайдану, які намагалися проїхати з прапорами всеукраїнської акції «Вперед!», повідомили, що їх зупиняють працівники ДАІ і штрафують.

Напередодні МВС повідомило, що у нинішніх мітингах у Києві можуть взяти участь до 40 тисяч людей. За даними міліції, про намір проводити акції в Києві з різними вимогами до влади заявили 16 політичних партій і громадських організацій. При цьому наймасовіша – 30 тисяч осіб – була заявлена від Коаліції учасників помаранчевої революції. В організації, однак, це заперечили.

Поза Києвом на акції протесту проти політики влади сьогодні по всій Україні обіцяли вийти понад 200 громадських організацій. Кожна з них має свої вимоги, але їх об'єднує вимога розпустити парламент.

Так, у Луганську  представники понад 20 громадських організацій і політичних об'єднань провели акцію протесту і заявили про «недотриманні органами влади конституційних прав громадян, нехтування всіма гілками влади Конституції України».

Протестувальники вимагали, зокрема, провести вибори на мажоритарній основі, відмінити пенсійну реформу і навести порядок в пенсійних фондах України, а також унеможливити купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

Понад 1500 людей зібралися на акцію протесту у Донецьку - біля пам'ятника Шевченка, неподалік від будівлі Донецької облдержадміністрації. У ній взяли участь, зокрема, члени профспілкових об'єднань, громадських та церковних організацій, представники Комітету опору диктатурі в Донецькій області, а також ВО «Свобода», козацькі організації, Компартія України.

Мітинг проти дій влади пройшов і в Одесі. Його учасники принесли з собою вила, косу і лопату. На думку активістів, подібні знаряддя праці символізують «любов» народу до влади а також натякають на те, що терпіння народу не безмежне.

Представники опозиції пообіцяли, що даний мітинг не буде єдиним і продовжиться через три тижні. Місцеві ЗМІ повідомляють, що сьогодні під стінами ОДА зібралося близько 200 осіб.

У Полтаві ж до акції протесту влада почала готуватися ще вчора. Так, під адмінбудівлею за 20 метрів від центрального входу та по всій довжині споруди правоохоронці виставили спеціальну металеву огорожу. 

На акцію протесту сьогодні вийшло близько півтисячі людей - представники всеукраїнських громадських організацій «Ніхто крім нас», «Союз Чорнобиль», а також ветерани і діти війни. Протестувальники висловили обурення соціальною політикою чинної влади, зокрема, невиплатою пільгових пенсій. Вони тримали прапори своїх організацій і плакат: «Президент + Верховна Рада + Кабмін: Гарний чорнобилець - мертвий чорнобилець!».

Також кілька сотень учасників мітингу протесту зібралися у Запоріжжі та в Сумах. Крім того, близько сотні пенсіонерів пікетували сьогодні сесію міської ради Черкас, де нині залишили в силі суттєве обмеження на безкоштовні перевезення в тролейбусах для пільговиків. Нагадаємо, що 13 жовтня на аналогічному мітингу під стінами мерії сталася сутичка між мером та пенсіонерами.

Нагадаємо також, що до сьогоднішніх акцій протесту обіцяли приєднатися представники діаспори. Вони мали пікетувати посольства України за кордоном.

Фото: Новини Полтавщини, Схід.інфо, Остров, Батьківщина та Взгял из Одессы

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.