НОВИНИ

Молдова домовилася із МВФ про черговий транш

Республіка Молдова отримає від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках четвертого кредитного траншу $77 млн для поповнення валютних резервів. Про це сьогодні, 2 листопада, на прес-конференції заявив глава місії МВФ по Молдові Микола Георгієв за підсумками робочого візиту місії до Кишинева у період з 19 жовтня по 2 листопада.

За словами Георгієва, четвертий транш кредиту Молдова отримає на початку 2012 року, коли відбудеться засідання ради директорів МВФ.

«У цілому Міжнародний валютний фонд задоволений ходом перетворень, які проводить молдовський уряд, зокрема, бюджетною і фіскальною політикою», - підкреслив глава місії МВФ по Молдові.

У МВФ відзначили, що «в поточному році міцний внутрішній попит і бурхливо зростаючий експорт призвели до того, що реальний ВВП збільшився, набагато перевищивши докризовий рівень».

«Проте, очікуване уповільнення глобальної економічної активності, швидше за все, загальмує в майбутній період імпульс зростання», - попереджає МВФ.

Згідно з його прогнозами, зростання ВВП Молдови складе в 2012 році 4% проти 6,5% - в нинішньому.

Молдова стала членом Міжнародного валютного фонду в 1992 році. Поточна кредитна програма затверджена 29 січня 2010 року і передбачає фінансову підтримку в розмірі $586 млн, з яких вже отримано близько $350 млн, повідомляє «Коммерсант-Молдова».

Зазначимо, що отримати черговий транш МВФ прагне також Україна. Зараз у Києві з робочим візитом перебуває місія Фонду. Сьогодні ж віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко і міністр фінансів Федір Ярошенко відбули до Вашингтона на переговори з керівництвом МВФ для обговорення питання подальшої співпраці України і МВФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.