НОВИНИ

Комітет Ради підтримав законопроект зі змішаною системою виборів

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує парламенту прийняти в першому читанні законопроект № 9265-1, яким пропонується ввести змішану виборчу систему на виборах Ради.

Про це повідомив голова підкомітету з виборчого законодавству відповідного комітету Ради, депутат Сергій Подгорний (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").

Парламентарій повідомив, що на засіданні комітету в середу було розглянуто 5 законопроектів, що стосуються змін до виборчого закону.

Разом з цим законопроект № 9265-1, співавтором якого є голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, одержав найбільшу кількість голосів членів комітету.

"Незважаючи на те, що було дуже багато критики і була пропозиція відхилити його як неконституційний. Незважаючи на це, більшість проголосувало за рішення прийняти цей законопроект за основу", - сказав Подгорний.

З його слів, законопроект № 9265-2, співавтором якого є заступник голови комітету з держбудівництва, депутат Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Юрій Ключковський, одержав тільки позитивні відгуки, але незважаючи на це, не одержав достатньої підтримки членів комітету (за нього проголосувало 6 з 15 членів комітету).

Три інші законопроекти, співавторами яких є Олександр Чорноволенко (НУНС), Олег Ляшко (позафракційний) і Ярослав Джоджик (НУНС) комітет відхилив.

Нагадаємо, раніше радник президента Віктора Януковича - керівник Головного управління Адміністрації Президента з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук вказала на неконституційність низки положень законопроекту про вибори Верховної Ради за змішаною системою, внесеного 6 депутатами з більшості.

Законопроект, зареєстрований 10 жовтня, буде розглядатися Радою в четвер, 3 листопада, на вечірньому засіданні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.