НОВИНИ

Близьке до переговорів джерело сумнівається, що Україна отримає кредит від МВФ

Двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, що завершуються в Києві 4 листопада, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги Україні, яка відмовляється підвищити тарифи на газ для населення і скоротити дефіцит державних фінансів.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб при такому рівні відсутності взаєморозуміння була досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи", - розповіло джерело, близьке до переговорів.

Нагадаємо, ключовий кредитор України в липні 2010 року схвалив програму співробітництва stand-by на загальну суму понад $15,5 мільярда і в 2011 році був готовий щоквартально виділяти Києву по $1,5 мільярди для підтримки реформ.

Однак з початку року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту Нафтогазу взагалі не визначена.

Фінансове становище Нафтогазу погіршується через продаж газу комунальній теплоенергетиці і населенню за цінами нижче ринкових.

"МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - заявив в середу прес-секретар Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

Україна вже більше півтора року безуспішно намагається домогтися від Росії перегляду невигідної ціни на паливо, передбаченої контрактами, підписаними попереднім урядом в січні 2009 року.

"Абсурдно очікувати від Росії такої знижки на газ, щоб можна було подолати дефіцит Нафтогазу без підвищення тарифів", - зазначило у свою чергу джерело.

Інше джерело припустило, що підсумком двотижневих переговорів стане заява сторін про готовність продовжувати переговори і співпрацю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.