НОВИНИ

У Могильова підтвердили, що Ландіка судитимуть

Міністерство внутрішніх справ вважає, що відмова побитої 5 липня в ресторані «Баккара» (Луганськ) Марії Коршунової від претензій до підозрюваного в цьому побитті депутатові Луганської міської ради Романа Ландіка не впливає на притягнення його до кримінальної відповідальності у справі про хуліганство. Про це повідомив начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

«Ця справа - не приватне обвинувачення, тому жодні угоди тут не проходять. Це публічна справа. Це хуліганство. Навіть якби вона (дівчина) не писала заяву, ми б все одно її розслідували, а вона одна з потерпілих», - заявив Фаринник.

Разом з цим він додав, що потерпіла може одержати від Ландіка компенсацію за моральну і матеріальну шкоду.

Він повідомив, що органи міліції вже дали оцінку діям потерпілої та у її діях міліція не виявила складу злочину, із чим погодилася і прокуратура.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи буде Ландік притягнутий до кримінальної відповідальності, незважаючи на відмову потерпілої від претензій до нього, Фаринник відповів ствердно.

«А як же... і суд буде його судити», - сказав він.

Начальник Головного слідчого управління МВС підкреслив, що з іншого боку від позиції потерпілої дівчини буде залежати суворість покарання, тому що суд може прислухатися до її думки.

Нагадаємо, у коментарі Тижню адвокат Андрій Сидоренко повідомив, що укладення мирової угоди не звільняє Ландіка від кримінальної відповідальності, проте суд може звільнити його від відбування покарання з призначенням випробувального терміну (умовне покарання).

Як відомо, 4 липня 2011 вночі в ресторані "Баккара" у Луганську Роман Ландік побив Марію Коршунову.

Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу проти депутата за ч.3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу Україні.

Пізніше оголошеного в розшук Ландіка затримали під Краснодаром (Росія).

11 серпня Генеральна прокуратура Російської Федерації задовольнила запит Генпрокуратури України від 19 липня про видачу  Романа Ландіка для притягнення до кримінальної відповідальності.

23 вересня він був відправлений з Харківського СІЗО до Луганська. 

Ландік - син депутата Верховної Ради від фракції Партії регіонів Володимира Ландіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.