НОВИНИ

У Парижі спалили редакцію сатиричного журналу за карикатуру на пророка Мухаммеда

У Парижі внаслідок пожежі повністю зруйнований офіс сатиричного видання Charlie Hebdo, де опублікували карикатуру на пророка Мухаммеда. Про постраждалих не повідомляється.

За повідомленням очевидців, причиною пожежі став вибух пляшки з запальною сумішшю, яку кинули у вікно будівлі. У редакції припускають, що йдется про навмисний підпал.

Це сталося напередодні виходу у світ номера журналу, в якому головним редактором випуску був оголошений пророк Мухаммед. «Ніхто ще навіть не бачив карикатуру, вони діяли лише за чутками, і скоїли таке», – заяив редактор журналу. За його словами, «вихід видання припинений, усе обладнання знищено».

Випуск журналу, який повинен був вийти в середу, змінив назву на Charia Hebdo, що співзвучно зі словом «шаріат».

У заяві редакції йдеться, що рішення про зміну назви було прийнято у відповідь на перемогу помірної ісламістської партії «Нахда» в Тунісі, а також на повідомлення про те, що в Лівії можуть бути введені закони шаріату.

На обкладинці журналу розмістили карикатуру на пророка, який порожує: «Сто ударів батогом, якщо вам не смішно».

Крім того, видання публікувало редакційний коментар, автором якого оголошений пророк Мухаммед, а також і інші карикатури на пророка, на одній з яких він зображений у вигляді клоуна з червоним носом.

"Ми не займаємося провокаціями. Ми просто виконуємо свою звичайну роботу. Єдиною відмінністю цього тижня стала поява зображення пророка Мухаммеда на обкладинці - таке трапляється нечасто", - сказав редактор видання Шарб.

Для мусульман пророк Мухаммед є найбільш поважною постаттю у їхній релігії після самого Бога (Аллаха). Будь-які зображення пророка Мухаммеда заборонені.

Зазначимо, що тижневик Charlie Hebdo в минулому не раз публікував статті, в яких висміював всі віросповідання.

У 2007 році Charlie Hebdo передрукував 12 карикатур на пророка Мухаммеда з датської газети Jyllands-Posten, які викликали обурення серед мусульман.

Дві ісламські організації подали до суду на журнал, звинувативши його в расизмі, однак їхній позов був відхилений паризьким судом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.