НОВИНИ

Британські інвестори не зацікавилися проектами в Україні

Лондон став першим містом із 16, в які Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України вперше привезло свої презентації. Про це спеціально для Тижня пише Богдан Цюпин.

За словами автора, аншлагу на презентації не спостерігалося.

“Більшість українських промовців намагалися виступати англійською, вони ілюстрували виступи барвистими графіками, таблицями та фотографіями. Але перше, що кидалося в очі, – це чимало порожніх крісел у місцях, де мали би сидіти гості – потенційні інвестори. Аншлагу не було”, - зазначає Цюпин.

Українцям пощастило мати такого солідного партнера і господаря першої презентації, як ЄБРР, але самі представники європейського банку були змушені зауважити, що привезені з Києва презентації були трохи сирі.

«Без техніко-економічних обґрунтувань (яких більшість українських проектів ще не мають) важко говорити, хто конкретно міг би бути інвестором», – сказав директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Тим часом, як зазначає автор, найпомітнішою ознакою першої української інвестиційної презентації став брак запитань. Тобто, коли після виступу чергового українського керівника проекту залу запрошували звертатися за уточненнями, у відповідь найчастіше було чутно лише ввічливе шурхотіння паперів. Ситуацію рятували модератори, які виступали зі своїми запитаннями.

За даними автора, керівник Дерагентства з інвестицій Владислав Каськів  замахнувся на залучення як мінімум $7,5 млрд інвестицій, але у перспективі «думаю, що ми вийдемо на рівень $10 млрд».

Водночас, українським журналістам вдалося встановити вартість усього світового турне, яке, за неофіційними даними, обійдеться у 12 млн грн.

Детальніше читайте у матеріалі “Українське інвестиційне шоу в Лондоні не мало успіху”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.