НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Спецслужби грають на фобіях Януковича

Заяви президента Віктора Януковича про можливі збройні напади на органи державного управління з боку опонентів влади, скоріше за все, є наслідком так званої гри на його емоціях силовими структурами, аби отримати додаткове фінансування. Таку думку в коментарі Тижню висловив директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Скоріше за все, таку інформацію Януковичу надали спецслужби. Те, що в країні є певна соціально-політична напруга – це очевидно. Думаю, про це знає президент. А далі спрацьовують специфічні інтереси керівників спецслужб силових структур, що полягає в тому, аби отримати додаткове фінансування. А це можна втілити, граючись на певних фобіях керівників держави», – стверджує Фесенко.

«Можливо, і є певні сигнали чи факти про підготовку (збройних нападів – Ред.), бо коли збільшується градус напруги, то завжди можуть знайтися «гарячі голови», щоб використати і зброю. Однак, повторюся, що в цій ситуації простежуються певні інтереси спецслужб, які хочуть посилити увагу до себе, а також продемонструвати президенту, що вони піклуються про безпеку його зокрема та держави в цілому. Тобто таким чином збільшувати собі ціну в очах президента. Як на мене, таку інформацію можуть отримати МВС або СБУ», – зазначив політолог.

За словами експерта, його здивувала заява президента про участь в акції протесту під Верховною Радою та Кабміном чорнобильців з великою зарплатою.

«Звичайно, серед чорнобильців є люди з високими пенсіями, втім, як правило, це особи так званих високих чинів. Прості ліквідатори не отримують такої пенсії. Тому, як на мене, є підозри, що президента не зовсім точно інформують або підігрівають його настрої», – додав Фесенко.

Наслідком реакції на таку інформацію з боку силових структур, на думку політолога, може бути посилення авторитарних тенденцій.

«Янукович може просто віддати наказ – нейтралізувати таку ситуацію, іншими словами знайти і покарати тих, хто може створювати небезпеку для керівників держави. Звісно, сам факт спроб штурму Верховної Ради лякає і керівників держави, і правоохоронних органів. По-перше, буде посилення охорони. По-друге, є таке поняття – правило прецеденту, якщо якась група отримує задоволення свого інтересу через радикальні дії, наприклад як афганці, завтра це можуть зробити інші. І щоб не відбулося такої ланцюгової реакції, треба демонструвати силу. Така силова відсіч також може бути реакцією влади. Головне, щоб обійшлося без кровопролиття або без негативних наслідків. Проте це сприятиме посиленню авторитарних тенденцій в країні та спричинити масові репресії проти організаторів таких акцій», – стверджує Фесенко.

Як відомо, під час розширеного засідання уряду в середу, 2 листопада, президент Віктор Янукович заявляє про те, що опоненти влади готують збройні напади на органи державного управління.

Нагадаємо, 1 листопада близько 1 тисячі чорнобильців пікетували Верховну Раду з вимогою не скасовувати їх соціальні пільги. Під час мітингу чорнобильці прорвалися до входу в Раду, зламавши паркан. Сьогодні, 2 листопада близько 500 чорнобильців пікетували Кабмін з вимогою не скасовувати їх соціальні пільги.

Наразі близько 100 чорнобильців направилися до Адміністрації президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.