НОВИНИ

«Регіонали» вже розповідають, що Росія за рублі може знизити ціну на газ

Депутат Верховної Ради, член парламентського комітету з питань економічної політики Олексій Плотніков (фракція Партії регіонів) припускає зниження ціни на газ для України після переходу на розрахунок за імпортований нею російський газ у російських рублях. Про це він повідомив журналістам.

«Для сусідньої держави легше, якщо ми будемо розплачуватися в її національній валюті. Але в принципі, якщо це буде прирівнюватися до того, що в нас буде нижче ціна на газ, - я не бачу тут жодних проблем, якщо буде нижче ціна на газ в обмін на розрахунки в рублях», - сказав він.

На думку депутата, перехід у розрахунках за газ на рублі не впливатиме на зміцнення російського рубля і є лише технічним питанням у сфері розрахунків.

Як повідомлялось, 26 жовтня Україна й Росія домовилися про можливість розрахунків за імпортований Україною газ у російських рублях.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що зниження ціни на російський газ є необхідним рішенням для поліпшення зовнішньоторговельного сальдо України.

У вересні Україна імпортувала газ за двома цінами - 353,84 долара за тис. куб. м і 367 доларів за тис. куб. м.

Під час офіційного візиту української делегації до Російської Федерації 26 жовтня була досягнута домовленість про можливість розрахунку за російський газ в рублях. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України. Зустріч відбулася за участі голови НБУ Сергія Арбузова, в.о. міністра фінансів Росії Антона Сілуанова та керівництва Центрального банку РФ і  ВАТ "Газпром".

Нагадаємо, у квітні цього року президент Віктор Янукович назвав прийнятним перехід на розрахунки в рублях за російські енергоносії при зниженні їх вартості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.