НОВИНИ

США може припинити членство в низці міжнародних організацій через Палестину

Сенатори обох провідних партій США передбачають, що після вступу Палестини до ЮНЕСКО США скоротить фінансування чи навіть вийде з ряду міжнародних організацій, до яких прагне приєднатися близькосхідна держава. Про це повідомляє The Foreign Policy

The Foreign Policy зазначає, що законодавство США змушує адміністрацію Барака Обами припинити фінансування будь-якої міжнародної організації, яка надає палестинцям повноправне членство. 

Членство в ЮНЕСКО також надає палестинцям членство у Всесвітній організації інтелектуальної власності (ВОІВ) та Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО). Сполучені Штати не є членом ЮНІДО, але будуть змушені припинити сприяння ВОІВ.

Проте, це лише вершина айсберга. Так, палестинці можуть прагнути до членства в більш помітних міжнародних організаціях, що може мати наслідком відміну фінансування та вихід США з таких інститутів як Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародне агентство з атомної енергії. 

Наразі ж Палестинська адміністрація розглядає членство в 16 організаціях ООН.

І хоча провідні сенатори обох партій визнають, що такий результат буде негативним для американських інтересів та впливу, вони не мають наміру втручатися в зміну закону. Навпаки, кілька високопоставлених сенаторів з обох партій заявили The Foreign Policy, що вони підтримують таку політику та працюватимуть, на її забезпечення незважаючи на наслідки.

«Це може мати катастрофічні наслідки для відносин США і ООН. Це може стати переломним моментом», - заявив впливовий сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грехем.

Грехем вважає, що в інтересах США активно брати участь в цих організаціях. Тим не менш, він планує внести до парламенту США резолюцію щодо офіційного виходу з ЮНЕСКО. Крім того, за словами Грема, Конгрес США наразі планує припинити фінансування Палестини, яке склало $550 млн в 2011 році.
«Вони прийняли рішення, і вони будуть платити за наслідки свого рішення», - заявив The Foreign Policy сенатор Джон Маккейн коментуючи рішення ЮНЕСКО. « І це тому, що долари американських платників податків не буде витрачено на організацію, яка вживає таких заходів».

Сенатори США від Демократичної партії сподіваються, що дії США сповільнять палестинські прагнення до визнання і заявляють, що США продовжить посилювати свої погрози.

Нагадаємо, 31 жовтня США заявили, що не внесуть в бюджет ЮНЕСКО свою частку за листопад, яка становить $60 мільйонів, через прийняття до складу організації Палестини.1 листопада міністр закордонних справ Канади Джон Берд також заявив, що Канада припиняє фінансування агенції ООН. Оттаві пояснили такий крок тим, що рішення ЮНЕСКО не відповідає інтересам близькосхідного мирного процесу. Щорічно Канада перекладала ЮНЕСКО близько $10 мільйонів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.