НОВИНИ

«Нафтогаз» планує закупити третю бурову установку

НАК «Нафтогаз Україна» опрацьовує питання лізингу самопідйомних бурових платформ. Про це повідомив журналістам глава правління компанії Євген Бакулін у Києві в середу, 2 листопада.

«Дві платформи ми купили, більше поки не плануємо. Зараз ми опрацьовуємо питання лізингу», - зазначив він.

У свою чергу, глава правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Валерій Ясюк зазначив, що ринок оренди та лізингу бурових платформ в Чорноморському регіоні істотно обмежений.

«Якщо вже орендувати, то потрібно розглядати питання подальшого викупу платформи», - сказав він.

Нагадаємо, Латвійська компанія «RIGAS KUGU BUVETAVA» («Ризька судноверф» стала переможцем тендеру для ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» на постачання морської бурової установки.

Як відомо, цього року «Чорноморнафтогаз» на тендері з пов’язаними між собою учасниками придбав бурову платформу за $400 млн.

Після оприлюднення інформації про те, що платформа у сінгапурського виробника коштує на $150 млн дешевше, від досягнутої на тендері ціни, представники «Нафтогазу» заявили, що за додаткові кошти нібито буде придбано додаткове обладнання.

Крім того, міністр Мінвуглепрому Юрій Бойко назвав публікацію щодо ціни на бурову істановку «замовною», після чого видання і журналісти подали на міністра в суд.

Також в «Нафтогазі» пообіцяли придбати цього року ще дві бурові платформи на прозорому тендері. «Чорноморнафтогаз» очікував, що вартість бурової установки складе щонайбільше 648 млн грн.

За допомогою нової СПБУ ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує у 2013 році розпочати пошуково-розвідувальне буріння на структурі Рифтова-Осетрова (Північно-західна частина шельфу Чорного моря).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.