НОВИНИ

Обсяг хабарів за президентства Януковича зріс майже удвічі

Середня частина доходу бізнесу, витрачена на підкуп чиновників, за два роки зросла з 6% до 10%. Про це свідчать дослідження проведені Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

Дослідження IFC грунтується на опитуванні власників і керівників 1636 компаній, а також 415 приватних підприємців, повідомляє “Коммерсант-Украина” у статті “Рынок взяток показал рост”.

Дослідження показали, що доля підприємців, що використовують неофіційні способи вирішення питань в держорганах, зросла з 35% до 46%, тих, що дарують подарунки чиновникам - з 20% до 25%.

При цьому, кількість підприємств, охоплених перевірками, за два роки знизилося украй мало - з 75% до 74%, а термін проведення перевірок і зовсім не змінився - 14 днів. Втім, частота перевірок поступово знижується. Якщо в 2008 році на підприємстві проходило в середньому 5,5 перевірок, то минулого року - 4,5.

Невеликий прогрес відмічений в технічному регулюванні. Незважаючи на те що у ряді галузей доля підприємств, чия продукція або послуги регулюються техстандартами, стала знижуватися, отримати дозволи стало складніше. У 2008 році 77% дозволів були отримані за термін менше трьох тижнів, то минулого року - 61%. Ще 28% підприємців витрачають на отриманні сертифікати до двох місяців, хоча раніше них було усього 13%.

Найбільший прогрес був відмічений в дозвільній системі. Якщо в 2010 році (під час попереднього опитування) 57% респондентів хоч раз за рік отримували документ дозвільного характеру, то в 2010 році їх доля знизилася до 32%. Час отримання дозволів знизився з 54 до 48 днів для підприємств, з 44 до 36 днів - для підприємців. При цьому 47% підприємців не чекали отримання дозвільного документу і почали діяльність за "мовчазною згодою”.

Нагадаємо, Україна опустилася на 152 місце серед 183 країн у рейтингу легкості ведення бізнесу, який був підготовлений Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.