НОВИНИ

Український посол в Австрії пояснив європейцям, що Тимошенко засудили за корупцію

До 400 кримінальних справ зараз відкрито на всіх рівнях, в усіх таборах і в правлячій партії також. Про це в інтерв’ю австрійській газеті Die Wiener Zeitung заявив посол України в Австрії Андрій Бережний

Коментуючи питання вироку Тимошенко посол заявив: «Справа спровокувала хвилювання. Але її треба зрозуміти правильно. Мова йде про боротьбу з корупцією, і йдеться не лише про справу Тимошенко. До 400 кримінальних справ зараз відкрито на всіх рівнях, і важливо підкреслити, що в усіх таборах і в правлячій партії також».

Бережний також відмітив: «Не слід забувати, що розслідування у справі Тимошенко, за яку вона була засуджена, почалося ще в 2009 році, тобто, ще за попереднього президента Віктора Ющенка».

На думку посла «Тимошенко, яка відома в світі як ікона демократичних змін, в Україні є дуже спірною особистістю».

«У цьому випадку її ділові інтереси переплелися з її політичною діяльністю. Це також показав і процес у Києві, внаслідок якого було виявлено великі збитки для держави.

Збитки, яких завдала Тимошенко, просто мають місце, зв'язок з її бізнес-інтересами теж, а це є підґрунтям для процесу», - заявив Бережний.  

«У Києві багато кому здається, що Тимошенко хоче виставити свій особистий провал у бізнесі як політичне переслідування. Вона знає, що вона є однією з найпопулярніших політичних фігур в країні та має великий авторитет за кордоном, і вона зловживає цією позицією для того, щоб приховати свої незаконні дії», - додав посол.  

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.