НОВИНИ

Харківські «чорнобильці» повірили обіцянкам Тігіпка

Чорнобильські організації, які виступили організаторами акцій протесту проти скасування соціальних пільг, вирішили їх припинити у зв'язку із прийняттям до уваги їх вимог Кабінетом Міністрів. Про це журналістам повідомив член переговірної групи від чорнобильців, член організації «Чорнобильський спас» Петро Прокопенко.

«Керівники й громадські організації, які оголошували ці акції, прийняли рішення, що акцію на цей момент ми припиняємо. Те, що не розходяться люди, це просто відбувається піар певних політичних сил», - зазначив Прокопенко.

З його слів, Кабінет Міністрів взяв до уваги економічні вимоги чорнобильців.

Він повідомив, що 1 листопада представники чорнобильських організацій провели зустріч із першим віце-прем'єр-міністром, міністром економічного розвитку й торгівлі Андрієм Клюєвим, а в середу - з віце-прем'єром, міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

«Сьогодні всі питання, які ми поставили перед Сергієм Тігіпком, - нас почули, і практично дано відповідні вказівки на місцях. У першу чергу відкликаються різні незаконні документи, вказівки Пенсійному фонду. Також відкликаються вказівки Пенсійному фонду перераховувати пенсії чорнобильцям, незважаючи на судові рішення», - зазначив Прокопенко.

Таким чином, з його слів, всі пенсії будуть виплачуватися в колишніх розмірах.

Крім того, Прокопенко зазначив, що встановлюються також гарячі телефонні лінії, за якими будь-який громадянин може зателефонувати, якщо в нього виникнуть проблеми з виплатами пенсії, і з кожного конкретного випадку проблема буде вирішуватися.

Нагадаємо, у середу вранці близько 500 чорнобильців пікетували Кабмін з вимогою не скасовувати їх соціальні пільги.

1 листопада близько 1 тис. чорнобильців пікетували Раду з вимогою не скасовувати їх соціальні пільги, зокрема їм вдалося прорватися до входу в Раду, зламавши паркан.

9 вересня Рада прийняла в першому читанні законопроект №9127, яким, зокрема, передбачається встановлення Кабміном порядку й розміру компенсацій пільговикам.

Як відомо, "Чорнобильський Спас" - Харківське громадське об'єднання інвалідів Чорнобиля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.