НОВИНИ

Москаль звинувачує Могильова у проведенні незаконного тендеру на виготовлення біометричних паспортів

Депутат Верховної Ради від фракції Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» Геннадій Москаль обвинувачує Міністерство внутрішніх справ у нецільовому використанні бюджетних коштів під час проведення відомством тендера на поставку обладнання для впровадження закордонних паспортів з біометричними даними на суму 59,935 млн гривень, що виграв консорціум «ЄДАПС». Про це повідомляє його прес-служба.

«21 жовтня 2011 року консорціум «ЄДАПС» виграв тендер і уклав з МВС України контракт на постачання обладнання для автоматизованої обробки інформації та впровадження закордонних паспортів із біометричними даними. Тендер проводився незаконно, тому бюджетні гроші будуть використані з нецільовим призначенням, що тягне за собою кримінальну відповідальність, – заявляє Москаль.

За словами депутата, «ЄДАПС» ніколи не виготовляв і не має технологічних потужностей для виготовлення обладнання для автоматизованої обробки інформації, він є лише посередником у цій сумнівній оборудці. Крім цього, за його словами, у Законі «Про міліцію» не йдеться, що міліція має право виготовляти паспорти.

«Мною направлене депутатське звернення до Генпрокурора з проханням порушити проти керівництва МВС України кримінальну справу за фактом незаконного проведення тендеру та нецільового використання бюджетних коштів», – зазначив Москаль.

Депутат також зазначає, що президент Віктор Янукович застосував право вето до закону «Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України», яким передбачається впровадження біометричних закордонних паспортів, і відповідно, він дотепер не набув чинності.

Таким чином, зазначає Москаль, жодної законодавчої бази для проведення тендера у МВС не було.

Як відомо, 21 жовтня Янукович ветував впровадження біометричних документів, що засвідчують особу і громадянство, а 20 жовтня «ЄДАПС» домовився із МВС про поставку обладнання для автоматичної обробки інформації на 59,9 млн гривень.

Нагадаємо, 23 вересня парламент передбачив впровадження документів, що засвідчують особу і громадянство України й містять біометричні дані.

У той же день Мін'юст назвав цей закон неконституційним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.