НОВИНИ

Американські компанії найчастіше використовують офшори

У США працює найбільше у світі компаній, які відмивають гроші. Про це йдеться в останньому звіті Світового Банку

У звіті йдеться, що з 150 корупційних справ високого рівня більшість мали місце в Великобританії та Британських заморських територіях - на Бермудських островах, на Британських Віргінських островах, на Кайманових островах, на острові Мен та Джерсі, де розміщено 172 компанії, які використовують тіньові схеми. У США розміщено 102 такі компанії, на Панамі – 50,  в Ліхтенштейні – 28, в Гонконгу – 24, в Нігерії – 20, в Південній Африці – 16.  На Кіпрі знаходиться 11 таких компаній, в Індонезії,Танзанії та Об’єднаних Арабських Еміратах по 8,  в Швейцарії та Індії по 7.

США також є лідером за кількістю відкритих в країні "брудних" банківських рахунків – 107. За США йде Швейцарія, де цього року було виявлено 76 брудних рахунків. Великобританія та Джерсі були домом для 30 брудних банківських рахунків, Нігерія – 17, Багами – 18, Кіпр – 15, Гонконг – 14, Антигуа і Барбуда – 11, а Ліхтенштейн – 10.

«Корупційний бізнес складає щонайменше  $ 40 млрд щороку. Щодня кошти, призначені для шкіл, охорони здоров'я та інфраструктури в найбільш уразливих економіках світу відкачуються та ховаються у фінансових центрах світу та в податкових сховищах» - заявив автор дослідження, нігерійський міністр Нгозі Оконджо-Івеала, повідомляє The EUobserver.

У звіті також висвітлено проблеми забезпечення послуг компаніям (TCSPs). TCSPs можуть бути операціями однієї людини з сайту або великих фірм з офісами і десятками співробітників. Їх часто наймають корумповані чиновники для створення підставних компаній в офшорних центрах, з тим щоб направити туди брудні гроші.

TCSPs приховують реальну власність фірми, наприклад, виступаючи в якості «номінальних директорів», а по суті «орендуючи» їх імена третім особам. У багатьох випадках TCSPs навіть не знають, з ким вони працюють. З 102 TCSPs, з якими зв’язався Світовий банк, 41 потребують лише заповнення онлайн-форм, для того, щоб свторити нову компанію, подібно до купівлі квитка на літак.

Так, створити компанію на Британських Віргінських островах, які мають населення 25 тис чоловік, але є домом для 500 тисяч міжнародних ділових фірм коштує лише $ 1950.

Світовий банк також підняв тривогу з приводу некомерційних фінансових установ, які можуть також використовуватися для здійснення «хитромудрих банківських переказів». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.