НОВИНИ

Янукович наказав уряду розповідати людям про вдосконалення соціального захисту

Президент України Віктор Янукович заявляє, що ніхто скорочувати пільги чорнобильцям не збирається, навпаки вони будуть підвищені наступного року на 25%. Про це глава держави сказав на розширеному засіданні Кабінету міністрів.

Янукович зробив зауваження урядовцям та особисто прем’єр-міністрові Миколі Азарову, що вони не розповідають людям правду з приводу справжньої політики щодо соціального захисту громадян.

«Ми повинні казати людям правду, що за останні роки було прийнято багато популістських законів, які не були підкріплені коштами», - сказав президент, нагадавши, що для забезпечення всіх законів про пільги «потрібно 5 бюджетів країни».

Водночас він закликав розповідати людям, що пільги скорочуватись не будуть, а будуть вдосконалюватись для того, щоб підвищити захист людей.

«Це наша політика», - сказав Янукович.

Він порадив не чекати поки люди приходитимуть під стіни парламенту ламати паркани, а говорити з ними про це постійно. Зокрема він наголосив, що якщо прийнято рішення підвищити чорнобильцям у наступному році рівень захисту на 25%, про це треба говорити.

«Я бачу, що ріст економіки є, але соціальний захист іде випереджуючими темпами», - підкреслив Янукович.

Як повідомлялось, чорнобильці, які протестують під Кабміном, у відповідь на обіцянки віце-прем’єр-міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка підвищити їм пенсію, обізвали його брехуном.

1 листопада, чорнобильці протестували біля Верховної Ради проти порушення їхніх прав на пільги під час ухвалення законопроекту про державні гарантії щодо виконання судових рішень. Окрім того, вони вимагають погашення боргів із виплат пенсій та допомоги.

Чорнобильці двічі намагалися пробитися до входу до Верховної Ради. Від будівлі парламенту учасників протестів відтіснив спецпідрозділ "Беркут". При цьому нещодавно зведений паркан був пошкоджений. Парламент оточили подвійним кордоном міліції.

Нагадаємо, лідер фракції Олександр Єфремов заявив, що у фракції Партії регіонів акцію вважають протести чорнобильців провокацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.