НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Юрист: Мирова угода не звільняє Ландіка від кримінальної відповідальності

Укладення мирової угоди не звільняє депутата Луганської міськради Романа Ландіка від кримінальної відповідальності, проте суд може звільнити його від відбування покарання з призначенням випробувального терміну (умовне покарання). Про це заявив у коментарі Тижню партнер Адвокатської контори «Скляренко та Партнери», адвокат Андрій Сидоренко.

За словами юриста, Кримінальним кодексом передбачено, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

«Оскільки, дії, передбачені частиною 3 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), відносяться до умисних злочинів середньої тяжкості, то примирення Коршунової та Ландіка не може бути підставою для звільнення депутата від кримінальної відповідальності. Втім, укладення мирової угоди та відшкодування потерпілій завданої шкоди має бути враховано судом як пом’якшуюча обставина», – стверджує Сидоренко.

Як заявляє адвокат, згідно зі статтею кримінальної справи, порушеної проти Ландіка, йому загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

«Водночас під час призначення покарання суд може прийняти рішення про звільнення підсудного від відбування покарання з випробуванням за умови, що протягом визначеного судом іспитового строку засуджена особа не вчинить новий злочин і виконає покладені на неї обов'язки. Тривалість такого іспитового строку може становити від одного до трьох років», – зазначає Сидоренко.

Нагадаємо, 31 жовтня Володимир Ландік заявив, що уклав мирову угоду з Марією Коршуновою.

Як відомо, 4 липня 2011 вночі в ресторані "Баккара" у Луганську Роман Ландік побив дівчину.

Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу проти депутата за ч.3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу Україні.

Пізніше оголошеного в розшук Ландіка затримали під Краснодаром (Росія).

11 серпня Генеральна прокуратура Російської Федерації задовольнила запит Генпрокуратури України від 19 липня про видачу  Романа Ландіка для притягнення до кримінальної відповідальності.

23 вересня він був відправлений з Харківського СІЗО до Луганська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.