НОВИНИ

У Росії презентують автоматичний Інтеренет-цензор

2 листопада Роскомнадзор презентує Програмно-апаратний комплекс контролю (ПАК), який з грудня цього року буде слідкувати за дотриманням статті 4 закону про ЗМІ про неприпустимість зловживання свободою масової інформації.

Для моніторингу текстів у системі закладений словник більш ніж на 5 мільйонів слів і словосполучень. Комплекс також відстежуватиме порнографічні знімки та відео.

З грудня робот буде контролювати за списком, який є в Роскомнадзорі, всі сайти, зареєстровані як засоби масової інформації, і механічно відслідковувати на них «заборонені» слова і словосполучення. Підозрілі сторінки направлятимуться на розгляд Роскомнадзору, які і будуть приймати за ними рішення.

За словами помічника керівника Роскомнадзора Міхаіла Воробйова, нічого принципово не зміниться, тому що цей цілодобовий моніторинг здійснюється і зараз, просто робиться це вручну, через пошукові системи.

«ПАК просто знизить наші трудовитрати. Кількість мережевих ЗМІ зростає - їх вже майже 6000, а наші штати не розширюються. Інформація надходитиме до співробітників в автоматичному режимі, а далі все піде, як і йшло. Якщо редакційний матеріал порушує статтю 4, Роскомнадзор вправі винести попередження. Редакція може його оскаржити в суді. Після другого попередження протягом 12 місяців Роскомнадзор може звернутися до суду про закриття ЗМІ», - повідомив Воробйов.

У зв’язку з появою багатомільйонного списку заборонених слів в рунеті вже прозвучали заяви про введення цензури.

«Комплекс контролю» розпочне роботу 2 листопада, а те, наскільки він ефективний у дії, буде зрозуміло через кілька місяців, коли розробникам доведеться звітувати про знайдені в мережі протиправні матеріали.

Як повідомлялось, подібні системи існували раніше - на службі у комерційних компаній, але відкритий інтерес держструктур до подібного моніторингу виявлено вперше. І навряд чи ці структури будуть цікавитися тільки ЗМІ.

«Сьогодні такого роду рішення для себе розглядають практично всі контролюючі і силові відомства включаючи МВС і ФСБ», - заявив заступник головного редактора сайту «Агентура.Ru» Ірина Бороган.

Нагадаємо, влада Ірану тимчасово закрила два видання, де були опубліковані статті з критикою на адресу президента Махмуда Ахмадінеджада.

Крім цього, у Китаї в результаті жорсткого контролю влади за інтернетом за один рік закрилися більше мільйона вебсайтів.

Загалом, цензура в інтернеті стає "візитною карткою" авторитарних режимів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.