НОВИНИ

Канада припинила фінансувати ЮНЕСКО через Палестину

Канада услід за США оголосила про припинення фінансування організації ООН з питань освіти, науки і культури - ЮНЕСКО. Таке рішення аргументоване прийняттям в цю організацію як повноправного члена Палестинської автономії.

За словами міністра закордонних справ Канади Джона Берда, в Оттаві вважають, що рішення ЮНЕСКО не відповідає інтересам близькосхідного мирного процесу.

Щорічно Канада перекладала ЮНЕСКО близько $10 мільйонів.

Як повідомлялось, 31 жовтня США заявили, що не внесуть в бюджет ЮНЕСКО свою частку за листопад, яка становить $60 мільйонів, через прийняття до складу організації Палестини.

Нагадаємо, ЮНЕСКО прийняла до свого складу Палестину, міжнародного визнання якої домагається Палестинська національна адміністрація, як державу. Її членство набуде чинності після підписання і ратифікації Палестиною конституції (статуту) ЮНЕСКО.

Серед країн, які голосували проти, були США, Канада та Німеччина.

США та Ізраїль попередили раніше, що перестануть брати участь у фінансуванні ЮНЕСКО в разі прийняття Палестини на правах держави. У цих країнах наголошують, що державність Палестини можлива тільки через переговори з Ізраїлем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.